OFICJALNIE: Patryk Janasik odchodzi ze Śląska Wrocław

2024-06-17 17:00:18; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: Patryk Janasik odchodzi ze Śląska Wrocław Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław pożegnał zawodnika. Jego barw nie będzie dłużej reprezentował Patryk Janasik.

Kontrakt Patryka Janasika ze Śląskiem Wrocław obowiązuje do 30 czerwca i w poniedziałek wyjaśniło się, że nie zostanie przedłużony.

- Chciałbym podziękować całej społeczności Śląska Wrocław za te cztery lata, które tutaj spędziłem. Dziękuję trenerom, kolegom z drużyny, kibicom i wszystkim pracownikom klubu. Poznałem we Wrocławiu mnóstwo fantastycznych ludzi i bardzo dużo się tutaj nauczyłem. Cieszę się, że mogłem być częścią tego zespołu. Jestem dumny, że odchodzę jako wicemistrz Polski. Życzę Śląskowi powodzenia w kolejnych latach - powiedział piłkarz.

26-letni Janasik, który w przeszłości był związany z Sokołem Pniewy, Błękitnymi Wronki, rezerwami Lecha Poznań, GKS-em Bełchatów i Odrą Opole, trafił do wrocławskiego klubu w 2020 roku. Od tamtej pory rozegrał w jego trykocie 94 mecze, strzelając cztery gole i notując cztery asysty.

Oprócz rodzimego podwórka rywalizował z zespołem w eliminacjach Ligi Konferencji Europy.

W ostatnim sezonie zakończonym przez drużynę na drugim miejscu w tabeli Ekstraklasy boczny obrońca otrzymał w niej 25 szans od prowadzącego ją Jacka Magiery.

Teraz będzie mógł dołączyć do nowego zespołu na zasadzie wolnego transferu.

Na razie nie wiadomo, gdzie Janasik będzie kontynuował karierę, ale wydaje się, że nie powinien narzekać na brak zainteresowania.