OFICJALNIE: Patryk Szysz, Łukasz Poręba oraz Dominik Hładun odchodzą z Zagłębia Lubin

OFICJALNIE: Patryk Szysz, Łukasz Poręba oraz Dominik Hładun odchodzą z Zagłębia Lubin
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Zagłębie Lubin

Patryk Szysz, Łukasz Poręba oraz Dominik Hładun odchodzą po sezonie z Zagłębie Lubin. Mecz przeciwko Rakowowi Częstochowa był dla nich ostatnim domowym pojedynkiem w barwach „Miedziowych”.

Zagłębie Lubin, choć jeszcze kilka kolejek temu było typowane do spadku z Ekstraklasy, w ostatnich tygodniach grało jak natchnione.

Wszystko zaczęło się od remisu przeciwko Lechii Gdańsk (2-2). Następnie ekipa Piotra Stokowca uporała się z Radomiakiem Radom (6-1) oraz Rakowem Częstochowa (1-0), zapewniając sobie utrzymanie w lidze.

Okazuje się jednak, że to wcale nie zwiastuje na Dolnym Śląsku spokojnego lata. W poniedziałek poinformowano o rozstaniach z trzema zawodnikami: Patrykiem Szyszem, Łukaszem Porębą i Dominikiem Hładunem. Mecz z Rakowem Częstochowa był dla nich ostatnim w barwach Zagłębia w Lubinie.

Pierwszy z nich występował w Zagłębiu od sierpnia 2018 roku. W tym sezonie skrzydłowy zanotował 34 występy, a jego dorobek to 12 bramek i pięć asyst.

Jaka czeka go przyszłość? Wiele wskazuje na to, że trafi do tureckiego İstanbul Başakşehir. Miał on już rzekomo dojść do porozumienia z tym pracodawcą w kwestii umowy indywidualnej. Wcześniej chciała go też między innymi Legia Warszawa.

Poręba, wychowanek Zagłębia, na kanwie występów w Lubinie zapracował sobie na solidną markę. Kolejnym krokiem w jego futbolowej przygodzie będzie Lens.

Od początku bieżących rozgrywek wystąpił w 31 spotkaniach i zanotował trzy asysty.

Bramkarz Hładun, podobnie jak Poręba, to wychowanek „Miedziowych”. O ile u progu sezonu był ważną postacią drużyny, o tyle na wiosnę grał zdecydowanie mniej, bo ze składu wygryzł go Kacper Bieszczad.

Ten sezon to dla niego 23 mecze i cztery czyste konta w Ekstraklasie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy