OFICJALNIE: Paul Pogba zawieszony. Grozi mu wieloletnia dyskwalifikacja

OFICJALNIE: Paul Pogba zawieszony. Grozi mu wieloletnia dyskwalifikacja fot. Marco Alpozzi/LaPresse/SIPA USA/PressFocu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Nado Italia

Paul Pogba został tymczasowo zawieszony przez Włoską Agencję Antydopingową za uzyskanie pozytywnego wyniku testu antydopingowego po meczu Juventusu z Udinese Calcio w Serie A.

Wielokrotny reprezentant Francji zakończył w nieprzyjemnych okolicznościach swój pobyt w Manchesterze United w lipcu 2022 roku i następnie zdecydował się na nawiązanie ponownej współpracy z Juventusem.

Ta nie układa się jednak kompletnie po jego myśli. Wynika to z faktu, że praktycznie cały poprzedni sezon stracił przez kontuzję. Z kolei obecny rozpoczął na ławce rezerwowych i miał być stopniowo wprowadzany do gry, by ponownie nie nabawić się poważnego urazu.

Dawało to nadzieję na odzyskanie utraconego blasku przez Paula Pogbę. Ta prysła jednak w poniedziałek 11 września, kiedy to we włoskich mediach pojawiła się informacja o uzyskaniu przez niego pozytywnego wyniku testu antydopingowego po meczu z Udinese Calcio w pierwszej kolejce.

30-letni zawodnik przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych, ale został wytypowany do przejścia rutynowej kontroli, która wykazała nieprawidłowości w poziomie testosteronu.

Te wieści znalazły ekspresowo swoje potwierdzenie w postaci wydania komunikatu przez Włoską Agencję Antydopingową o zawieszeniu pomocnika do czasu uzyskania wyników próbki B lub wyjaśnienia sprawy.

„Krajowy Trybunał Antydopingowy ogłasza, że ​​przyjął wniosek zaproponowany przez Biuro Krajowej Prokuratury Antydopingowej i przystąpił do zawieszenia sportowca Paula Pogby w formie środka zapobiegawczego za naruszenie artykułów 2.1 i 2.2..Wykryto substancja to metabolity testosteronu pochodzenia nieendogennego” - napisano.

Jeżeli wynik drugiego testu również okaże się pozytywny wówczas rozpocznie się proces przeciwko Pogbie, który może zakończyć się wydaniem decyzji o jego nawet czteroletnim zawieszeniu, co w praktyce zakończy jego karierę piłkarską.

Francuz może w najgorszym razie wystosować jeszcze ewentualną linię obrony w postaci nieświadomego zażycia jednego z niedozwolonych środków lub uzasadnienia medycznych przyczyn przekroczenia wyznaczonych norm.

Z tej ścieżki w ubiegłym roku skorzystał José Luis Palomino, w którego próbce A i B znaleziono obecność metabolitu klostebolu. Gracz Atalanty udowodnił jednak, że zażył nieświadomie jeden z środków, co umożliwiło przywrócenie go do gry po czteromiesięcznej przerwie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości Dwóch piłkarzy odchodzi z Borussii Dortmund [OFICJALNIE] Dwóch piłkarzy odchodzi z Borussii Dortmund [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy