OFICJALNIE: Paweł Tomczyk w drugiej lidze w Rumunii

OFICJALNIE: Paweł Tomczyk w drugiej lidze w Rumunii fot. Dziurek / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: ACSM Politehnica Iași

Były reprezentant Polski U-21 Paweł Tomczyk dołączył do Politehniki Iași.

Środkowy napastnik zasilił nową drużynę po podpisaniu rocznej umowy z możliwością jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.
Jeszcze pół roku temu wychowanek Lecha Poznań zadebiutował w zagranicznej przygodzie w innym klubie z Rumunii. Wówczas 24-latek opuścił Widzew Łódź na rzecz ekstraklasowej CS Mioveni.

Zawodnik trafił do wspomnianej ekipy na zasadzie wolnego transferu, rozgrywając w sumie 11 spotkań. W pierwszej jedenastce znalazł się raptem dwukrotnie, niemniej przyczynił się do utrzymania klubu w najwyższej klasie rozgrywek, zdobywając jedną bramkę.

Paweł Tomczyk miał ważny kontrakt z klubem do końca czerwca przyszłego roku, lecz współpraca została skrócona za porozumieniem stron.

Choć sama decyzja o zmianie barw wcale nie musi dziwić ze względu na mało zadowalający czas gry, to jednak obrany kierunek budzi zastanowienie. Od następnej kampanii gracz środka ataku będzie rywalizował na drugim szczeblu ligowych zmagań.

W swojej historii Tomczyk występował dla innych drużyn z kraju nad Wisłą. Dotychczas najlepiej wspominanym przez niego okresem są spotkania rozgrywane dla Podbeskidzia Bielsko-Biała. W sezonie 2017/2018, w ramach wypożyczenia z Lecha, napastnik zanotował 11 trafień i cztery asysty na poziomie 1. ligi.

Atakujący z Poznania biegał po murawie także w trykocie Stali Mielec i Piasta Gliwice.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy