OFICJALNIE: Paweł Tomczyk z pierwszym zagranicznym klubem w karierze

OFICJALNIE: Paweł Tomczyk z pierwszym zagranicznym klubem w karierze fot. Widzew Łódź I Marcin Bryja
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: 11 - Football Players [Twitter]

Paweł Tomczyk, dotychczas grający dla Widzewa Łódź, przenosi się do Rumunii, gdzie zasilił szeregi CS Mioveni.

Od nieco ponad roku Paweł Tomczyk był związany z Widzewem Łódź. Tam jednak radził sobie przeciętnie, dlatego też klubowe władze najpierw wystawiły go na listę transferową.

Urodzony w Poznaniu atakujący budził spore zainteresowanie ekip z zaplecza Ekstraklasy na czele z Zagłębiem Sosnowiec czy Górnikiem Polkowice. Ostatecznie jednak zdecydował się na emigrację.

Po byłego reprezentanta Polski do lat 21 zgłosił się beniaminek ligi rumuńskiej, czyli CS Mioveni.

Tomczyk zasilił ten zespół w ramach wolnego transferu. Podpisał przy tym kontrakt do 30 czerwca 2023 roku.

Nowy pracodawca byłego zawodnika między innymi Lecha Poznań, Piasta Gliwice oraz Stali Mielec to obecnie dwunasta siła rumuńskiej ekstraklasy.

Tam 23-latek nie powinien czuć się osamotniony, bo we wspomnianym zespole gra też inny Polak - Adrian Cierpka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy