OFICJALNIE: Perugia zwalnia trenera. Klub przejmie legenda włoskiej piłki!?

2018-05-13 01:36:58; Aktualizacja: 6 lat temu
OFICJALNIE: Perugia zwalnia trenera. Klub przejmie legenda włoskiej piłki!? Fot. Transfery.info
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Gianluca Di Marzio | Perugia Calcio

Roberto Breda nie będzie już odpowiadał za wyniki osiągane przez AC Perugia Calcio.

Włodarze włoskiego klubu zdecydowali się na kolejkę przed zakończeniem zasadniczej części sezonu w Serie B na zwolnienie 48-letniego trenera oraz jego sztabu.

Przedstawiciele ekipy ze Stadio Renato Curi nie byli zadowoleni z ostatnich wyników osiąganych przez ich drużynę, która spadła na ostatnią pozycję w ligowej tabeli gwarantującą udział w barażach o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju.

Główni sternicy „Grifoni” mają ogłosić nazwisko nowego szkoleniowca najpóźniej w podziałek i mają nadzieję, że zdoła on w krótkim czasie poznać zespół i pomóc mu wywalczyć awans do Serie A.

Zdaniem Gianluki Di Marzio, następcą Roberto Bredy zostanie słynny Alessandro Nesta. Były gracz Lazio oraz Milanu obserwował ostatni mecz Perugii przeciwko Novarze (1:1) z wysokości trybun i ma już podobno dogadane wszystkie szczegóły dotyczące krótkoterminowego kontraktu z tym klubem.

42-latek ma związać się z ekipą ze Stadio Renato Curi do końca obecnych rozgrywek z opcją przedłużenia umowy. Razem z nim do drużyny ma przyjść także Lorenzo Rubinacci, z którym miał okazję współpracować w Miami FC w latach 2015-2017.