OFICJALNIE: Philippe Coutinho sprzedany. FC Barcelona dopięła swego

OFICJALNIE: Philippe Coutinho sprzedany. FC Barcelona dopięła swego fot. Aston Villa FC
Redakcja
Redakcja
Źródło: Aston Villa FC

Philippe Coutinho nie jest już zawodnikiem FC Barcelony. Został wykupiony przez Aston Villę, w której spędził ostatnie miesiące na zasadzie wypożyczenia.

Coutinho podpisał z klubem z Birmingham umowę do 30 czerwca 2026 roku.

Kosztował tylko 20 milionów euro, jednak Barcelona zachowała sobie prawo do 50% od kwoty następnego transferu zawodnika.

Barcelonie zależało na szybkim domknięciu transakcji, by zaliczyć ją do trwającego roku rozliczeniowego.

29-letni Brazylijczyk w barwach Aston Villi zdążył zagrać w 16 spotkaniach, notując cztery bramki i trzy asysty.

Jego umowa z Barceloną obowiązywała tylko do 30 czerwca 2023 roku, a Xavi nie widział go w swoich planach, więc konieczna była sprzedaż podczas letniego okna.

Coutinho do Barcelony trafił z Liverpoolu za 135 milionów euro zimą 2018 roku, jednak nie sprostał oczekiwaniom. Sezon 2019/2020 spędził w Bayernie Monachium, jednak Niemcy nie zdecydowali się na skorzystanie z opcji transferu definitywnego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy