OFICJALNIE: Philippe Coutinho w Bayernie Monachium

OFICJALNIE: Philippe Coutinho w Bayernie Monachium fot. Bayern Monachium
Norbert Bożejewicz
Źródło: FC Barcelona

Philippe Coutinho zasilił szeregi Bayernu Monachium.

Reprezentant Brazylii dołączył do aktualnego mistrza Niemiec na zasadzie wypożyczenia z Barcelony. Dotychczasowy pracodawca ofensywnego zawodnika poinformował, że „Bawarczycy” za tymczasowe nabycie praw do korzystania z usług 27-letniego zawodnika zapłacą 8,5 miliona euro.

Ponadto w umowie zawartej pomiędzy oboma klubami znalazł się zapis umożliwiający ekipie z Allianz Areny definitywne wykupienie piłkarza za 120 milionów euro.

Media informowały również wcześniej, że Bayern weźmie na siebie opłacanie pełnego wynagrodzenia Coutinho, który ma mocy obowiązującego go kontraktu z „Dumą Katalonii” może liczyć na 12 milionów euro netto na sezon.

Brazylijczyk był w trwającym okienku transferowym już kilkukrotnie łączony z opuszczeniem szeregów drużyny z Camp Nou. Początkowo spekulowano, że może on ponownie zawitać na Wyspy Brytyjskie, gdzie chęć jego pozyskania przejawiał Arsenal oraz Tottenham. Później uważano, że jego osoba zostanie włączona do transakcji związanej ze sprowadzeniem Neymara z PSG.

27-letni zawodnik nie wyraził jednak zainteresowania tymi opcjami i ostatecznie po rozmowach z kierownictwem zespołu z Monachium postanowił spróbować swoich sił w Niemczech.

Philippe Coutinho trafił do Barcelony w połowie sezonu 2017/2018 z Liverpoolu za 145 milionów euro. Od tego czasu skrzydłowy nie potrafi w pełni odnaleźć się w szeregach „Dumy Katalonii”, dla której mimo wszystko strzelił 21 bramek oraz zanotował 11 asyst w 76 rozegranych meczach.

Skrzydłowy, który w nowym klubie będzie występował z numer 10 na koszulce, jest szóstym letnim wzmocnieniem Bayernu. Przed nim umowy z ekipą z Allianz Areny podpisali Benjamin Pavard, Jann-Fiete Arp, Lucas Hernández, Ivan Perišić i Michaël Cuisance.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy