Oficjalnie: Pich w Śląsku

Oficjalnie: Pich w Śląsku fot. Transfery.info
Jędrzej Karaszewski
Jędrzej Karaszewski
Źródło: Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław pozyskał Słowaka Róberta Picha.

25-latek pomyślnie przeszedł wczorajsze testy medyczne. Wrocławianie związali się z byłym piłkarzem MŠK Žilina kontraktem, który będzie obowiązywał do 2016 roku.

- Od ponad miesiąca pracowaliśmy intensywnie nad tym transferem. Robert miał jeszcze przez pół roku ważny kontrakt ze swoim poprzednim klubem. Žilina nie chciała go puszczać, bo jest to zawodnik, na którym opiera się gra tej drużyny.  To uniwersalny gracz, który może zagrać na skrzydle, jak i stanowić alternatywę dla Marco Paixao w ataku - oznajmił prezes klubu Paweł Żelem.

Po przyjściu do nowego klubu wypowiedział się również sam piłkarz: - Jestem zadowolony, że przechodzę do takiego klubu jak Śląsk Wrocław. Poziom Ekstraklasy jest wysoki, ale równie mocno cieszy mnie perspektywa gry na nowych stadionach, przy dużej publiczności. Miałem oferty z kilku polskich klubów, ale wybrałem Śląsk. Bo to solidny klub, z wizją rozwoju, a Wrocław to piękne miasto i dobre miejsce do życia.

Róbert Pich w słowackiej lidze wystąpił w sumie 139 razy i zanotował 33 gole. Ma na koncie również występy w spotkaniach kwalifikacyjnych do Ligi Mistrzów oraz Ligi Europejskiej.
 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy