Oficjalnie: Pięciu zawodników opuszcza Podbeskidzie

Oficjalnie: Pięciu zawodników opuszcza Podbeskidzie
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: Podbeskidzie Bielsko-Biała

Podbeskidzie Bielsko-Biała podało listę zawodników, z którymi nie przedłużono kontraktów.

Władze "Górali" zdecydowały się na zakończenie współpracy z Pawłem BaranowskimAdamem PazioKrystianem Nowakiem, Olegiem Wierietiło oraz Frankiem Adu Kwame.  

25-letni Baranowski, w przeszłości grający już w drużynie z Bielska-Białej, trafił do niej ponownie w styczniu tego roku z Erzgebirge Aue. Środkowy obrońca, mający za sobą pobyt w GKS Bełchatów i Wigrach Suwałki, wiosną wziął udział w 14 spotkaniach Ekstraklasy. Zdobył w nich jednego gola.

Pazio był zawodnikiem Podbeskidzia od lipca 2014 roku. 23-letni lewy obrońca w ubiegłym sezonie rozegrał 16 meczów. Wiosną zaliczył jedynie krótki występ w pojedynku z Jagiellonią Białystok.

Z "Góralami" żegna się także Krystian Nowak. Młodzieżowy reprezentant Polski przebywał w Bielsku od lipca 2015 roku. W ubiegłym sezonie zagrał w 21 spotkaniach. Podobnie jak Pazio, wiosną został odsunięty od pierwszego składu.

Drużynę, którą niedawno objął Dariusz Dźwigała, opuszczają także obcokrajowcy: Białorusin Oleg Wierietiło (10 meczów w Ekstraklasie) i Frank Adu Kwame. Pomocnik z Ghany rozstaje się z TSP po trzech latach gry. Jego bilans to 50 spotkań i jedna bramka.

Wspomniana piątka to kolejni piłkarze, którzy w przyszłym sezonie nie będą grać dla spadkowicza z Ekstraklasy. Wcześniej z klubu odeszli Adam Mójta, Mateusz Szczepaniak, Jakub Kowalski, Wojciech Kaczmarek, Mateusz Możdżeń i Samuel Stefanik.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków - Napoli: Poznaliśmy składy na mecz z okazji 115. urodzin polskiego klubu [OFICJALNIE] Wisła Kraków - Napoli: Poznaliśmy składy na mecz z okazji 115. urodzin polskiego klubu [OFICJALNIE] Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy OFICJALNIE: Louis van Gaal selekcjonerem reprezentacji Holandii OFICJALNIE: Louis van Gaal selekcjonerem reprezentacji Holandii OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy