OFICJALNIE: Pierwsze zwolnienie trenera w sezonie 2023/2024 pierwszej ligi

OFICJALNIE: Pierwsze zwolnienie trenera w sezonie 2023/2024 pierwszej ligi fot. Rafal Rusek / PressFocus
Filip Hołdakowski
Filip Hołdakowski
Źródło: Chrobry Głogów

Pierwsze zwolnienie trenera w bieżącym sezonie I ligi stało się faktem. Chrobry Głogów oficjalnie pożegnał Marka Gołębiewskiego.

Marek Gołębiewski miał problemy, aby pozbierać się po nieudanej przygodzie w Legii Warszawa. Jego początek w Chrobrym na jesieni ubiegłego roku nie był zły, ale po przerwie zimowej zaczął się dramat. W 2023 roku zespół wygrał zaledwie trzy spotkania, kończąc minione rozgrywki na dziewiątym miejscu w tabeli.

Już brak zwycięstw na wiosnę irytował kibiców z Głogowa, a co dopiero można powiedzieć teraz. Zespół Gołębiewskiego zaczął nowe rozgrywki od trzech sromotnych porażek z rzędu. W sobotę przegrał u siebie z Bruk-Betem Termalicą 0:5, co przelało czarę goryczy.

Dziś na stronie internetowej klubu pojawił się oficjalny komunikat o rozstaniu z trenerem pierwszego zespołu.

„Decyzją klubu Marek Gołębiewski w dniu dzisiejszym przestał pełnić funkcję trenera pierwszej drużyny Chrobrego Głogów. Nazwisko jego następcy zostanie przedstawione w najbliższym czasie. Trenerowi Markowi Gołębiewskiemu dziękujemy za trwającą ponad rok współpracę i życzymy powodzenia w dalszej karierze” - napisano.

Trudno uwierzyć, by kibice z Głogowa mieli zatęsknić za 43-latkiem. Ambicje w klubie zawsze były bowiem ogromne, a jeszcze wzrosły po sezonie 2021/2022 zakończonym porażką w finale play-offów o awans do Ekstraklasy. Kibice liczą więc teraz na jakościowego zastępcę, który zdecydowanie pociągnie ich zespół w górę tabeli.

Aktualnie Chrobry zajmuje ostatnie miejsce w lidze, a w następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 50 milionów euro! Xabi Alonso walczy o wschodzącą gwiazdę z Bayernem Monachium 50 milionów euro! Xabi Alonso walczy o wschodzącą gwiazdę z Bayernem Monachium Legia Warszawa złowi nowego pomocnika w Championship?! Legia Warszawa złowi nowego pomocnika w Championship?! Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?! Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?! Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie! Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy