OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Ajaksu. Z grubej rury!

OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Ajaksu. Z grubej rury!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ajax

Ajax poinformował o osiągnięciu porozumienia w sprawie Hassane'a Bandé.

Zawodnik Mechelen zostanie piłkarzem Ajaksu 1 lipca 2018 roku. Wtedy to wejdzie w życie jego umowa z amsterdamskim klubem do 30 czerwca 2023 roku. 


Atakujący Mechelen, który może grać na każdej pozycji w ofensywie, trafił do belgijskiej drużyny latem z rodzimego Salitas. Jednokrotny reprezentant Burkina Faso w zasadzie od razu zaczął błyszczeć w jej koszulce. W tym sezonie ma już na koncie dziewięć bramek i asystę we wszystkich rozgrywkach.


- Jestem oczywiście bardzo zadowolony z tego ruchu. Będzie to dla mnie krok do przodu. Zanim jednak w pełni skupię się na grze w barwach Ajaksu mam do wypełnienia misję w Mechelen. Jestem wdzięczny za możliwość rozwoju i chcę w jak najlepszym stylu zakończyć sezon - powiedział 19-letni zawodnik po ogłoszeniu transferu.

- Śledziliśmy Hassane'a już od jakiegoś czasu. Nie byliśmy jedynym klubem zainteresowanym jego pozyskaniem, dlatego musieliśmy działać szybko. To wielki talent i bardzo wszechstronny piłkarz. Cieszę się, że udało się dojść do porozumienia w jego sprawie - przyznał z kolei dyrektor sportowy Ajaksu, Marc Overmars.


Zdaniem holenderskich mediów Ajax może zapłacić za Bandé łącznie z bonusami 9,5 miliona euro. Podstawowa kwota transferowa wynosi pięć milionów.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy