OFICJALNIE: Pierwszy transfer w profesjonalnej karierze Dawida Hanca, „młodego następcy Cristiano Ronaldo”

OFICJALNIE: Pierwszy transfer w profesjonalnej karierze Dawida Hanca, „młodego następcy Cristiano Ronaldo” fot. Dawid Hanc [YouTube]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Chrobry Głogów

19-letni Dawid Hanc został nowym zawodnikiem Chrobrego Głogów.

Chrobry Głogów poinformował, że Dawid Hanc podpisał z nim kontrakt ważny do 30 czerwca 2025 roku.

Urodzony w Świdnicy Hanc pierwsze piłkarskie kroki stawiał w tamtejszym Gryfie oraz Polonii-Stal. W pewnym momencie utalentowany zawodnik przeniósł się do akademii Zagłębia Lubin, z którym był związany przez kilka kolejnych lat. Skrzydłowy występował najpierw w juniorach, a następnie w zespole rezerw.

W sezonie 2021/2022 Hanc zanotował 27 występów w III lidze. Zaliczył w nich jedno trafienie. Drugi zespół Zagłębia z dorobkiem 77 punktów wygrał swoją grupę czwartego szczebla, co oznacza, że w nowym sezonie zagra w II lidze.

Hanc znany jest z filmików publikowanych z nim w roli głównej na YouTube'ie. Wrzucony do sieci dziewięć lat temu materiał „Młody następca Cristiano Ronaldo Dawid Hanc 10 lat” prezentujący jego umiejętności dryblerskie odtworzono ponad 34 miliony razy.

Z Zagłębia do Chrobrego przenosi się również 19-letni Patryk Kusztal. Najlepszy strzelec III ligi (17 trafień) został wypożyczony przez pierwszoligowca na rok.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami Lech Poznań: Afonso Sousa rewelacyjny w młodzieżówce Portugalii. „Jakim cudem wysłali tego gościa do Polski?!” [WIDEO] Lech Poznań: Afonso Sousa rewelacyjny w młodzieżówce Portugalii. „Jakim cudem wysłali tego gościa do Polski?!” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy