OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Bayernu. REKORD!

OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Bayernu. REKORD!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Bayern

Bayern z wyprzedzeniem potwierdził bardzo ciekawy transfer.

1 stycznia 2019 roku zawodnikiem monachijskiego klubu zostanie Alphonso Davies. Kontrakt niezwykle utalentowanego zawodnika, który będzie miał wtedy 18 lat, zwiąże go z mistrzem Niemiec do 30 czerwca 2023 roku.

Działacze Vancouver Whitecaps, a więc aktualnego klubu Daviesa, potwierdzili, że transakcja razem z bonusami może wynieść ponad 22 miliony dolarów (około 19 milionów euro), co będzie największym transferem w dziejach całej MLS. Można przypuszczać, że rekord zostanie pobity nawet bez doliczania dodatków.

Urodzony w Ghanie skrzydłowy (może grać na obu stronach boiska) od pewnego czasu uchodzi za jeden z największych talentów na świecie. Mimo zaledwie 17 wiosen na karku, rozegrał on już 68 spotkań w pierwszym zespole Whitecaps, notując w nich siedem trafień i 10 asyst. Szczególnie udana była dla niego pierwsza część sezonu 2018 MLS (na razie trzy gole i sześć ostatnich podań).

- Jestem bardzo zadowolony z mojego transferu do Bayernu. Jako dziecko zawsze marzyłem o takiej chwili. Teraz to się spełniło. Ale dalej trzeba pracować. Muszę zrobić wszystko, by wykorzystać tę szansę - powiedział 17-latek, który już ma na koncie sześć występów w dorosłej reprezentacji Kanady.

TUTAJ dłuższy tekst o Daviesie. 


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy