OFICJALNIE: Pietro Pellegri na stałe w Torino

OFICJALNIE: Pietro Pellegri na stałe w Torino fot. Torino FC
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Torino FC

Torino poinformowało o definitywnym transferze Pietro Pellegriego. Najdroższy 16-latek w historii futbolu grał w turyńskiej ekipie przez ostatnie pół roku w ramach wypożyczenia.

Kariera Pietro Pellegriego zdecydowanie nie przebiega tak pomyślnie, jak wszyscy się spodziewali. W 2017 roku 16-letni wówczas Pellegri odszedł z macierzystej Genoi, by zasilić kadrę AS Monaco. Ekipa z Księstwa na transfer przeznaczyła w sumie 21 milionów euro, co do dzisiaj pozostaje rekordem opłaty za piłkarza w tym wieku.

Niestety ruch ten wyhamował znacznie rozwój włoskiego napastnika, borykającego się od dłuższego czasu z brakiem stabilizacji formy i częstymi problemami zdrowotnymi.

Poprzednią kampanię Włoch spędził na półrocznym wypożyczeniu w Milanie, a potem w Torino. Trudno uznać te dwie przygody za udane, gdyż w trakcie ich trwania Pellegri w 15 spotkaniach zdołał tylko raz posłać piłkę do siatki.

Słaba dyspozycja nie zraziła jednak władz turyńskiej ekipy, które zdecydowały się na zakontraktowanie młodego piłkarza, przeznaczając na ten cel pięć milionów euro, czyli mniej niż zakładała opcja wykupu zawarta we wcześniejszej umowie.

Pietro Pellegri dotychczas na boiskach Serie A wystąpił łącznie w 24 meczach, w których czterokrotnie zdobył gola.

Ponadto ma za sobą także debiut w reprezentacji Włoch w starciu z Estonią.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy