OFICJALNIE: Piłkarki Medyka Konin z historycznym spadkiem z Ekstraligi

2024-06-10 11:08:53; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Kobiecy zespół Medyka Konin zapisał najczarniejszą kartę w swojej historii. Wielce utytułowany klub w fatalnym stylu pożegnał się z Ekstraligą, zaprzepaszczając szanse na utrzymanie w ostatnich minutach meczu.

Popularne „biało-czarne” przez wiele lat wyznaczały trend na osiąganie sukcesów na ojczystym podwórku. W bieżącym stuleciu do gabloty drużyna dołożyła aż 13 trofeów: cztery mistrzostwa Polski i aż dziewięć krajowych pucharów. Łącznie aż trzynastokrotnie zmagania o punkty kończyły w strefie medalowej.

Dzięki triumfom piłkarki reprezentowały Polskę na arenie międzynarodowej na poziomie Ligi Mistrzyń. Za każdym razem dochodziły najwyżej do 1/16 finału turnieju, gdzie często polegały z kretesem.

Po raz ostatni głośno o nich było w 2019 roku. Później ich pozycja z roku na rok zaczęła słabnąć. Spod topora wyszły przed rokiem, lecz w końcu przyszedł sezon 2023/2024.

W ostatniej kolejce, rozgrywanej w minioną niedzielę, Medyk nie mógł liczyć wyłącznie na siebie. Podopieczne Michała Sypuły musiały wygrać i liczyć na porażki AZS-U UJ Kraków oraz Stomilianek Olsztyn, aby zapewnić sobie byt na następną kampanię.

Wszystko układało się zgodnie z planem. Gościnie prowadziły z Pogonią Tczew 3:1, rywalki znajdowały się na przegranej pozycji. Na zegarze wyświetlała się 87. minuta.

W samej końcówce Medyk zupełnie stracił kontrolę nad meczem, tracąc dwie bramki, w tym jedną w doliczonym czasie.

Skutki okazały się dramatyczne. Zgubione punkty umiejscowiły koninianki na ostatnim miejscu. Ekstraligę opuszczają po 31 latach obecności w elicie.