OFICJALNIE: Piłkarz i menedżer sierpnia w Premier League

2017-09-08 18:32:27; Aktualizacja: 6 lat temu
OFICJALNIE: Piłkarz i menedżer sierpnia w Premier League Fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Premier League

Premier League rozdała nagrody za ligowe występy w sierpniu.

Nagroda dla Piłkarza Miesiącaprzyznawana wspólnie z EA Sports padła łupem Sadio Mané zLiverpoolu. Gracz „The Reds” przewodzi aktualnie klasyfikacji najlepszych strzelców Premier League do spółki z Romelu Lukaku. W trzechsierpniowych meczach - z Watfordem, Crystal Palace i Arsenalem - trzykrotnie trafił on do siatki. Senegalczyk walnie przyczynił siętym samym do sięgnięcia po siedem punktów przez swoją drużynę.


Mané pozostawił w pokonanym poluPhila Jonesa, Henrikha Mkhitaryana i wspomnianego Lukaku zManchesteru United, Jonasa Lössla z Huddersfield, Álvaro Moratę zChelsea oraz klubowego kolegę, Mohameda Salaha.

Statuetka dla Menedżera Miesiącatrafiła w ręce opiekuna Huddersfield, Davida Wagnera. Beniaminekświetnie rozpoczął sezon i obecnie, podobnie jak Liverpool, ma nakoncie siedem punktów. Złożyły się na to wygrane z CrystalPalace (3:0) i Newcastle United (1:0) oraz bezbramkowy remis zSouthampton.

Jeśli chodzi o Bramkę Miesiąca, wyróżnionyzostał kapitany strzał z powietrza Charliego Danielsa z meczuBournemouth - Manchester City (1:2).