OFICJALNIE: Piłkarz łączony z Legią Warszawa kończy pobyt w klubie. Jest gotowy do transferu

2024-06-10 23:08:24; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Piłkarz łączony z Legią Warszawa kończy pobyt w klubie. Jest gotowy do transferu Fot. Valery Sharifulin/TASS/SIPA USA/PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Bałtika Kaliningrad

Roberto Carlos Fernández Toro opuszcza szeregi rosyjskiej Bałtiki Kaliningrad, w której występował na zasadzie rocznego wypożyczenia. Według doniesień Legia Warszawa złożyła już za niego ofertę, która została zaakceptowana.

Roberto Carlos Fernández Toro był dla polskich kibiców postacią całkowicie anonimową. Ostatnio jednak w naszym kraju zaczęło przewijać się nazwisko tego piłkarza, a wszystko to z powodu doniesień o jego potencjalnym transferze do Legii Warszawa.

24-latek miniony sezon spędził na wypożyczeniu w rosyjskiej Bałtice Kaliningrad. Trafił tam w lipcu ubiegłego roku z boliwijskiego Bolívaru. Jego dorobek zakończył się na 40 występach, w których zdobył dwie bramki oraz cztery asysty.

W poniedziałek klub z Rosji opublikował oficjalne oświadczenie, w którym poinformowano o zakończeniu wypożyczenia Roberto Fernándeza. Oznacza to, że wahadłowy wróci do rodzimego Bolívaru, by następnie podjąć decyzję o swoich dalszych losach.

Według najświeższych informacji podanych przez Tomasza Włodarczyka drużyna z Warszawy złożyła za 24-letniego piłkarza dwie oferty.

Pierwsza z nich w wysokości 736 tysięcy euro została odrzucona. Legia nie zamierzała się jednak poddawać, dlatego też wystosowała drugą propozycję, która finalnie okazała się zadowalająca.

Warto dodać, że rosyjski zespół miał możliwość wykupienia Fernándeza na stałe, lecz jak już wiemy, nie skorzystał z takiej opcji. Oznacza to, że transfer 16-krotnego reprezentanta Boliwii do polskiego klubu jest coraz bliższy realizacji.