OFICJALNIE: Podbeskidzie Bielsko-Biała pierwszym beniaminkiem Ekstraklasy 2020/2021

OFICJALNIE: Podbeskidzie Bielsko-Biała pierwszym beniaminkiem Ekstraklasy 2020/2021
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Podbeskidzie Bielsko-Biała zapewniło sobie uzyskanie bezpośredniego awansu do Ekstraklasy na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu w I lidze.

Drużyna popularnych „Górali” przystąpiła do obecnych rozgrywek z mocnym postanowieniem wywalczenia powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju i na dwa spotkania przed zakończeniem ligowych zmagań osiągnęła zamierzony cel za sprawą pokonania Odry Opole (4:3).

„Niebiesko-Czerwoni” zamierzali zrobić wszystko, aby uniemożliwić Podbeskidziu rozpoczęcie świętowania, ponieważ jednocześnie wciąż liczyli się w grze o zajęcie jednego z miejsc uprawniającego do wzięcia udziału w barażach o Ekstraklasę oraz utrzymanie na zapleczu elity.

Po emocjonującym spotkaniu szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła ostatecznie ekipa z Bielska-Białej, która tym samym po czterech latach przerwy wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Przypominamy, że „Górale” pożegnali się z nią w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach po tym, jak zostali pozbawieni szansy gry w grupie mistrzowskiej Ekstraklasy w sezonie 2015/2016 po wycofaniu protestu Lechii Gdańsk, która pozostała wówczas z jednym odjętym punktem, co oznaczało, że pewne utrzymanie w elicie wywalczyli „Biało-Zieloni” oraz Ruch Chorzów kosztem Podbeskidzia.

W efekcie ekipa z Bielska-Białej została zmuszona do rywalizacji w grupie spadkowej, w której prezentowała się fatalnie na tle rywali i dlatego zakończyła rozgrywki na ostatnim miejscu w tabeli.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Linetty może odejść z Sampdorii. Polak na szczycie listy życzeń, w grę wchodzi 10 milionów euro Linetty może odejść z Sampdorii. Polak na szczycie listy życzeń, w grę wchodzi 10 milionów euro Lech Poznań oferuje aż milion euro za pomocnika?! Lech Poznań oferuje aż milion euro za pomocnika?! OFICJALNIE: Król strzelców pierwszej ligi w Ekstraklasie OFICJALNIE: Król strzelców pierwszej ligi w Ekstraklasie OFICJALNIE: Casillas zakończył karierę piłkarską OFICJALNIE: Casillas zakończył karierę piłkarską Muhar coraz bliżej odejścia z Lecha Poznań Muhar coraz bliżej odejścia z Lecha Poznań OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Liga Mistrzów 2020/2021: Znamy już 24 uczestników fazy grupowej Liga Mistrzów 2020/2021: Znamy już 24 uczestników fazy grupowej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy