Oficjalnie: Podbeskidzie rozstaje się z czterema piłkarzami

Oficjalnie: Podbeskidzie rozstaje się z czterema piłkarzami
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: Podbeskidzie Bielsko-Biała | Katowicki Sport

Władze Podbeskidzia Bielsko-Biała podjęły pierwsze decyzję kadrowe po zakończeniu rozgrywek.

Trener „Górali” Jan Kocian poinformował, że klub nie przedłuży wygasających kontraktów z Róbertem Demjanem, Michałem Janotą i Jozefem Dolnym.

Najwięcej emocji wzbudziła decyzja o rozstaniu z 34-letnim Słowakiem, który grając dla bielskiej drużyny zdobył koronę króla strzelców w sezonie 2012/2013 i cieszył się sympatią kibiców. Wedle informacji Michała Treli z „Przeglądu Sportowego”, napastnik może wkrótce trafić do Widzewa Łódź. Dużą rolę w tym ruchu ma odegrać firma Murapol, która wyraża chęć przejęcia udziałów w klubie z al. Piłsudskiego, a wcześniej była współudziałowcem Podbeskidzia.

Ekipę Kociana opuszczają też zawodnicy wypożyczeni na okres minionego sezonu - napastnik Szymon Lewicki z Arki Gdynia, obrońca Robert Gumny z Lecha Poznań i bramkarz Rafał Leszczyński z Piasta Gliwice. Szkoleniowiec ma nadzieję, że Gumny i Leszczyński trafią do Bielska na kolejne wypożyczenie. „Kolejorz” nie zamierza jednak pozbywać się młodego zawodnika, który ma za sobą udane występy w I lidze.

W nowym sezonie w barwach Podbeskidzia nie zobaczymy też Dariusza Kołodzieja i Marka Sokołowskiego, którzy podjęli decyzję o zakończeniu kariery.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Maciej Wilusz zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Wrócił do Śląska Wrocław OFICJALNIE: Maciej Wilusz zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Wrócił do Śląska Wrocław Tuchel wróci na ławkę od początku nowego sezonu? Jest numerem jeden na liście giganta Tuchel wróci na ławkę od początku nowego sezonu? Jest numerem jeden na liście giganta Lech Poznań zainteresowany Radosławem Murawskim. Rozmowy trwają Lech Poznań zainteresowany Radosławem Murawskim. Rozmowy trwają Reprezentacja Polski: Znana wysokość zarobków Paulo Sousy Reprezentacja Polski: Znana wysokość zarobków Paulo Sousy Legia Warszawa: Walerian Gwilia na radarze Temura Kecbaii Legia Warszawa: Walerian Gwilia na radarze Temura Kecbaii Ten Hag przeniesie się do Bundesligi?! Ten Hag przeniesie się do Bundesligi?! Arsenal ma nowego bramkarza. Spora niespodzianka [OFICJALNIE] Arsenal ma nowego bramkarza. Spora niespodzianka [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy