OFICJALNIE: Podolski odchodzi z Vissel Kobe

OFICJALNIE: Podolski odchodzi z Vissel Kobe fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Vissel Kobe

Vissel Kobe opublikowało komunikat informujący o rozstaniu z Lukasem Podolskim.

Odejście 34-letniego napastnika z japońskiego zespołu było przesądzone od dawna, ale dopiero teraz zostało to potwierdzone przez klub z Kobe. Umowa Podolskiego wygasa 31 stycznia i na pewno nie zostanie przedłużona.

130-krotny reprezentant Niemiec trafił do Vissel w 2017 roku z Galatasaray. Od tamtej pory rozegrał 60 spotkań w jego barwach, notując 17 trafień oraz 12 asyst. Jego bilans z sezonu 2019 japońskiej ekstraklasy to 13 występów, pięć bramek i cztery ostatnie podania. Niemiec grywał na różnych pozycjach, w tym na skrzydle i jako cofnięty napastnik.

Ekipa z Kobe zakończyła rozgrywki na ósmym miejscu w tabeli, a do tego sięgnęła po Puchar Japonii.

Wkrótce powinno wyjaśnić się, dokąd uda się Podolski. Niemiec ma na stole sporo propozycji z różnych zakątków świata. Niedawno pojawiało się wiele informacji na temat jego transferu do Górnika Zabrze. Swego czasu atakujący zapowiadał, że chciałby zagrać na koniec kariery w drużynie z województwa śląskiego, ale jego przenosiny do niej już teraz są mało prawdopodobne.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy