OFICJALNIE: Podwójny transfer Zenitu

OFICJALNIE: Podwójny transfer Zenitu fot. Transfery.info
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Zenit

Zenit Sankt Petersburg potwierdził za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej sprowadzenie Magomieda Ozdojewa i Elmira Nabiullina.

Rosyjska drużyna osiągnęła porozumienie z Rubinem Kazań w sprawie transferu Magomieda Ozdojewa i Elmira Nabiullina. Obaj reprezentanci Rosji podpisali z Zenitem Petersburg umowy na cztery i pół roku. Zgodnie z informacjami mediów Ozdojew kosztował około 3,3 miliona euro.

Magomied Ozdojew urodził się w Groznym, jednak pierwsze kroki piłkarskie stawiał w zespole FC Angusht Nazran, z którego odszedł w 2008 roku do drużyny rezerw Achmata Groznego (dawniej Terek Grozny). 25-letni zawodnik jeszcze chwilę szukał swojego miejsca, reprezentując między innymi rezerwy Dynama Kijów, nim w 2011 roku dołączył do drużyny rezerw Lokomotivu Moskwa.

Prawdziwy rozkwit kariery środkowego pomocnika nastąpił jednak dopiero kilka lat później, gdy związał się on w 2014 roku z Rubinem Kazań. Zawodnik szybko zaprezentował tam swoje wysokie umiejętności i otrzymał powołanie do seniorskiej reprezentacji Rosji. Od tamtej pory rozegrał w barwach „Sbornej” 12 spotkań, zdobywając jedno trafienie. Co ciekawe, w Kazaniu zastąpi go sprowadzony w czwartek z FK Rostów za 2 miliony euro wychowanek Zenitu, Pawieł Mogilewiec.

Do Zenitu dołączył również jednokrotny reprezentant Rosji, Elmir Nabiullin. 22-letni lewy defensor jest wychowankiem Rubina Kazań, w którym spędził całą dotychczasową karierę. Do tej pory zanotował on na seniorskim poziomie 98 oficjalnych spotkań, zdobywając cztery bramki i dziewięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy