OFICJALNIE: Polska stara się o organizację wielkiego turnieju

OFICJALNIE: Polska stara się o organizację wielkiego turnieju fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Maciej Sawicki I Twitter

PZPN potwierdził, że stara się o organizację Mistrzostw Świata do lat 20 w 2019 roku.

Na temat chęci zorganizowania mundialu U-20 wypowiadał się już wcześniej prezes PZPN, Zbigniew Boniek. W środę przesłanie aplikacji do FIFA potwierdził na Twitterze sekretarz generalny rodzimej federacji, Maciej Sawicki.


Teraz wszystko w rękach światowej centrali piłkarskiej. Polska nie jest jedyną federacją chcącą zorganizować ten turniej. Zainteresowane nim są również Indie oraz Peru. Ostateczna decyzja ma zapaść w maju lub czerwcu przyszłego roku.


Jak mówił kilka tygodni temu Boniek: - Wiemy doskonale, ile dobrej roboty robią nasi sportowcy dla nas, dlatego wespół z ministerstwem sportu, rządem powinniśmy zawsze starać się o to, żeby jak najczęściej gościły u nas wielkie imprezy, bo to pokazuje, że się rozwijamy.


Jeśli FIFA faktycznie wybierze polską kandydaturę, będzie to już kolejny duży turniej piłkarski organizowany przez nasz kraj. Po niezapomnianym Euro 2012 kilka miesięcy temu Polska gościła najlepsze europejskie drużyny do lat 21. Niestety podobnie jak to miało miejsce ponad pięć kat temu, polscy piłkarze zakończyli udział w imprezie na fazie grupowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rozchwytywany pomocnik zaoferowany Bayernowi Monachium Rozchwytywany pomocnik zaoferowany Bayernowi Monachium OFICJALNIE: Inter Mediolan zdobywcą Scudetto. Tytuł przypieczętował w derbach [WIDEO] OFICJALNIE: Inter Mediolan zdobywcą Scudetto. Tytuł przypieczętował w derbach [WIDEO] Kolejka chętnych po najlepszego strzelca w Belgii. 25 goli w 32 meczach Kolejka chętnych po najlepszego strzelca w Belgii. 25 goli w 32 meczach FIFA bliska zawarcia kontraktu na transmisję nowych Klubowych Mistrzostw Świata FIFA bliska zawarcia kontraktu na transmisję nowych Klubowych Mistrzostw Świata Rúben Amorim poleciał na negocjacje. Trenerski transfer coraz bliżej Rúben Amorim poleciał na negocjacje. Trenerski transfer coraz bliżej Sebastian Musiolik porównał pracę z Janem Urbanem i Markiem Papszunem. „W Częstochowie to raczej by się nie wydarzyło” Sebastian Musiolik porównał pracę z Janem Urbanem i Markiem Papszunem. „W Częstochowie to raczej by się nie wydarzyło” Bayern Monachium ma nowego faworyta do zastąpienia Thomasa Tuchela Bayern Monachium ma nowego faworyta do zastąpienia Thomasa Tuchela

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy