OFICJALNIE: Polska stara się o organizację wielkiego turnieju

OFICJALNIE: Polska stara się o organizację wielkiego turnieju
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Maciej Sawicki I Twitter

PZPN potwierdził, że stara się o organizację Mistrzostw Świata do lat 20 w 2019 roku.

Na temat chęci zorganizowania mundialu U-20 wypowiadał się już wcześniej prezes PZPN, Zbigniew Boniek. W środę przesłanie aplikacji do FIFA potwierdził na Twitterze sekretarz generalny rodzimej federacji, Maciej Sawicki.


Teraz wszystko w rękach światowej centrali piłkarskiej. Polska nie jest jedyną federacją chcącą zorganizować ten turniej. Zainteresowane nim są również Indie oraz Peru. Ostateczna decyzja ma zapaść w maju lub czerwcu przyszłego roku.


Jak mówił kilka tygodni temu Boniek: - Wiemy doskonale, ile dobrej roboty robią nasi sportowcy dla nas, dlatego wespół z ministerstwem sportu, rządem powinniśmy zawsze starać się o to, żeby jak najczęściej gościły u nas wielkie imprezy, bo to pokazuje, że się rozwijamy.


Jeśli FIFA faktycznie wybierze polską kandydaturę, będzie to już kolejny duży turniej piłkarski organizowany przez nasz kraj. Po niezapomnianym Euro 2012 kilka miesięcy temu Polska gościła najlepsze europejskie drużyny do lat 21. Niestety podobnie jak to miało miejsce ponad pięć kat temu, polscy piłkarze zakończyli udział w imprezie na fazie grupowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy