OFICJALNIE: Polska ubiega się o organizację Mistrzostw Europy kobiet w 2025 roku

OFICJALNIE: Polska ubiega się o organizację Mistrzostw Europy kobiet w 2025 roku fot. Shutterstock
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Łączy Nas Piłka

Polski Związek Piłki Nożnej zgłosił swoją kandydaturę do zorganizowania w naszym kraju Mistrzostw Europy kobiet w 2025 roku.

W minionych latach udało nam się ugościć na terenie Polski kilka dużych piłkarskich widowisk - Mistrzostwa Europy w 2012 roku, Mistrzostwa Świata U-20 w 2019 roku oraz dwa finały Ligi Europy w Warszawie i Gdańsku w 2015 i 2017 roku.

Wkrótce do tej listy może dołączyć kolejna prestiżowa impreza w postaci Mistrzostw Europy kobiet w 2025 roku, o czym oficjalnie poinformował Polski Związek Piłki Nożnej, zgłaszając UEFA chęć do zorganizowania tego turnieju w naszym kraju.

O zaszczytne miano gospodarza tej imprezy ubiegają się również Francja, Szwajcaria z Liechtensteinem, Ukraina oraz zbiorcza kandydatura Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii.

Komitet Wykonawczy UEFA ogłosi 7 grudnia 2022 roku decyzję o wyborze jednej z wymienionych kandydatur.

Najbliższa edycja Mistrzostw Europy kobiet odbędzie się w lipcu bieżącego roku w Anglii. Niestety bez udziału naszych piłkarek, którym jeszcze nie udało się ani razu zameldować w gronie ekip walczących o tytuł najlepszej drużyny na Starym Kontynencie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Matthijs de Ligt chce odejść z Juventusu POTWIERDZONE: Matthijs de Ligt chce odejść z Juventusu Richarlison odchodzi z Evertonu. Rekord transferowy! Richarlison odchodzi z Evertonu. Rekord transferowy! Transfery - Relacja na żywo [30/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [30/06/2022] Clément Lenglet odchodzi z FC Barcelony. Wszystko ustalone! Clément Lenglet odchodzi z FC Barcelony. Wszystko ustalone! Richarlison coraz bliżej dużego transferu. Brazylijczyk dogadał się z nowym klubem Richarlison coraz bliżej dużego transferu. Brazylijczyk dogadał się z nowym klubem OFICJALNIE: Paulo Fonseca wraca na ławkę trenerską OFICJALNIE: Paulo Fonseca wraca na ławkę trenerską OFICJALNIE: Romelu Lukaku ponownie w Interze Mediolan OFICJALNIE: Romelu Lukaku ponownie w Interze Mediolan

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy