OFICJALNIE: Pomocnik odszedł z Wisły Płock
2025-06-26 23:50:36; Aktualizacja: 7 miesięcy temu
Wisła Płock przekazała, że jej struktury opuścił Ignace Abdelhamid. Kontrakt pomocnika został rozwiązany za porozumieniem stron.
Urodzony w Belgii piłkarz, posiadający również polski paszport, trafił do Wisły Płock zeszłego lata na mocy transferu definitywnego z akademii Royal Antwerp FC. Młodemu zawodnikowi została zaoferowaną umowa obowiązująca do końca czerwca 2026 roku z opcją automatycznego przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy, z której strony właśnie postanowiły się wycofać.
Abdelhamid podczas niespełna rocznego pobytu w województwie mazowieckim nie zdołał zadebiutować w pierwszej drużynie „Nafciarzy”. Wystąpił jednak w 26 spotkaniach ich trzecioligowych rezerwach, zdobywając dwie bramki oraz dokładając asystę.
Po opuszczeniu struktur beniaminka Ekstraklasy pomocnik może szukać nowego pracodawcy na własną rękę. Jak dotąd media milczą w sprawie jego przyszłości, ale niewykluczone, że wkrótce się to zmieni.Popularne
Wisła Płock wywalczyła upragniony awans i dwa lata po spadku wraca na najwyższy szczebel rozgrywkowy. Niemniej klub nie dokonał jeszcze żadnych wzmocnień, co wiąże się poniekąd z koniecznością dokonania zmiany na stanowisku dyrektora sportowego, gdzie odchodzącego do Śląska Wrocław Dariusza Sztylkę zastąpił Radosław Kucharski.



![Transfery - Relacja na żywo z ostatniego dnia okna transferowego [DEADLINE DAY - Zima 2026]](img/photos/115155/170x113/deadline-02022026.jpg)











![Autor 37 bramek dla Realu Madryt zaproponowany Wieczystej Kraków [POTWIERDZONE]](img/photos/115324/170x113/slawomir-peszko.jpg)
















