Oficjalnie: Pospolite ruszenie w Śląsku. Čotra, Słowik, Skrzecz, Chrapek, Kosecki!

Oficjalnie: Pospolite ruszenie w Śląsku. Čotra, Słowik, Skrzecz, Chrapek, Kosecki!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław zdecydował się na bardzo rzadko spotykany krok. Za jednym zamachem ogłosił pozyskanie pięciu zawodników, którzy mogą stanowić o sile zespołu w sezonie 2016/2017.

Djordje Čotra związał się umową do 30 czerwca 2019 roku. Przychodzi na zasadzie wolnego transferu po wygaśnięciu umowy z Zagłębiem Lubin. 32-letni lewy obrońca rodem z Serbii w Ekstraklasie występuje już od 2011 roku (najpierw grał dla Polonii Warszawa). W sezonie 2016/2017 w 21 meczach zaliczył dwie asysty.

Jakub Słowik również podpisał umowę do 30 czerwca 2019 roku. 26-letni bramkarz ostatnio grał w Pogoni Szczecin – w 20 meczach ostatniego sezonu puścił 29 goli.

Ofensywny pomocnik Oktawian Skrzecz jest najmłodszy z grona nabytków Śląska. Ma 20 lat i dotychczas nie udało mu się przebić do pierwszego zespołu Schalke, więc grywał tylko w jego rezerwach. Teraz dostanie szansę na bardziej regularne występy na poziomie Ekstraklasy (umowa do 30.06.2019).

25-letni środkowy pomocnik Michał Chrapek dotychczas był zawodnikiem Lechii Gdańsk. W ostatnim sezonie (18 meczów w Ekstraklasie) nie należał jednak do ulubieńców trenera Piotra Nowaka, więc skorzystał z okazji na przeprowadzkę. Z nowym klubem związał się, podobnie jak trzech poprzednich zawodników, dwuletnim kontraktem.

Najbardziej medialny wydaje się jednak piąty transfer – 27-letniego Jakuba Koseckiego, który tym samym wraca do Polski po pobycie w Sandhausen. Dostanie szansę ponownej współpracy z trenerem Janem Urbanem, z którym dobrze znają się z Legii Warszawa. Skrzydłowy, który w ostatnim sezonie 2. Bundesligi strzelił dwie bramki i zaliczył trzy asysty w 20 meczach, podpisał umowę do 30 czerwca 2020 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy