OFICJALNIE: Poważna kontuzja kapitana Torino. Czeka go wielomiesięczna przerwa

2024-10-07 15:04:25; Aktualizacja: 2 godziny temu
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Torino FC

Pod koniec meczu z Interem Mediolan murawę na noszach musiał opuścić kapitan Torino Duván Zapata.

33-letni środkowy napastnik w pierwszej połowie spotkania strzelił gola na 1:2, mimo że jego drużyna od 20. minuty grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Guillermo Maripána. Około 80. minuty skręcił jednak nogę w starciu z dwoma zawodnikami „Nerazzurrich”. W jego miejsce na boisku pojawił się Yann Karamoh, a Torino ostatecznie przegrało 2:3.

„Dziękuję wszystkim za wiadomości ze wsparciem, które dotarły do mnie w ostatnich godzinach. Jestem wdzięczny całej społeczności „Toro”, a także zawodnikom i kibicom Interu za to, że poczułem ich współczucie i bliskość po wczorajszym meczu na San Siro. Jutro przejdę badania” – napisał Duván Zapata na Instagramie po zakończeniu sobotniego spotkania.

W poniedziałek Torino potwierdziło niestety najgorsze obawy. Kolumbijczyk doznał uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego, łąkotki przyśrodkowej i łąkotki bocznej w lewym kolanie. Według „La Gazzetta dello Sport” będzie niezdolny do gry przez co najmniej siedem miesięcy.

Duván Zapata na starcie obecnego sezonu znajdował się w znakomitej formie. W dziewięciu meczach były piłkarz Napoli, Udinese, Sampdorii i Atalanty strzelił cztery gole i obok Ché Adamsa jest najlepszym strzelcem swojego zespołu.

W ostatnim czasie podobnych kontuzji doznali także między innymi Marc-André ter Stegen, Rodri, Bremer czy Dani Carvajal.