OFICJALNIE: Powrót syna marnotrawnego. Carroll ponownie w Newcastle

OFICJALNIE: Powrót syna marnotrawnego. Carroll ponownie w Newcastle fot. Newcastle United
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Newcastle United

Newcastle United poinformowało o pozyskaniu Andy'ego Carrolla.

30-latek pozostawał bez klubu od początku lipca, po tym, jak władze West Hamu nie zdecydowały się na kontynuowanie z nim współpracy. Od tamtej pory bezskutecznie poszukiwał dla siebie nowego miejsca.

Przełom nastąpił w tym tygodniu. Wtedy to po zawodnika zgłosiło się Newcastle, które od jakiegoś czasu poszukiwało nowego napastnika. Carroll przystał na oferowane warunki umowy indywidualnej i parafował kontrakt do 30 czerwca 2020 roku.

Dla Anglika jest to powrót na St. James’ Park po ponad ośmiu latach przerwy. W styczniu 2011 roku zamienił bowiem „Sroki” na Liverpool. Wówczas to „The Reds” zapłacili za ten transfer 35 milionów funtów.

Sam piłkarz nie poradził sobie na Anfield. W późniejszym czasie przyznał, że władze zmusiły go do wspomnianej przeprowadzki. On sam z kolei nie był do niej w pełni przekonany. Prywatnie rosły Anglik do tej pory kibicuje Newcastle United.

W poprzednim sezonie dla West Hamu łącznie 14 spotkań, w których strzelił jednego gola. Przez większą część rozgrywek leczył kontuzję kostki.

Carroll to piąty letni transfer ekipy prowadzonej przez Steve'a Bruce'a. Wcześniej informowano o sprowadzeniu Joelintona, Jetro Willemsa, Allana Saint-Maximina i Emila Kraftha.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy