OFICJALNIE: Poznaliśmy komplet uczestników turnieju piłkarskiego na Igrzyskach Olimpijskich. Baraż rozstrzygnięty!

2024-05-09 18:52:53; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Poznaliśmy komplet uczestników turnieju piłkarskiego na Igrzyskach Olimpijskich. Baraż rozstrzygnięty! Fot. Svet foto / Shutterstock.com
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

Międzykontynentalny baraż, którego stawką był udział na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich, padł łupem Gwinei, która pokonała w nim 1-0 reprezentację Indonezji. Tym samym poznaliśmy wszystkich uczestników olimpijskiego turnieju.

Igrzyska Olimpijskie, które nadchodzą wielkimi krokami, tym razem odbędą się w Paryżu. Barażowy pojedynek reprezentacji Gwinei z Indonezją zapewnił nam ostatniego uczestnika tego turnieju.

Gwinea już rok temu zapewniła sobie miejsce w międzykontynentalnych kwalifikacjach, a teraz wygrała decydujące spotkanie wynikiem 1-0 po bramce Ilaixa Moriby z rzutu karnego w 29. minucie meczu. Warto wspomnieć, że 21-latek na co dzień występuje w hiszpańskim Getafe, do którego jest obecnie wypożyczony z RB Lipsk.

Drużyna „Syli Nationale” swój ostatni udział na Igrzyskach Olimpijskich zanotowała w 1968 roku. Wtedy wówczas gospodarzem turnieju był Meksyk. Od tamtego momentu minęło już 56 lat, dlatego dla narodowego zespołu Gwinei jest to bez wątpienia zarówno wyjątkowy, jak i historyczny moment.

Męski turniej odbędzie się 24 lipca, a jego zakończenie zaplanowane zostało na 9 sierpnia. Gwinea w fazie grupowej Igrzysk Olimpijskich zmierzy się z Francją, Stanami Zjednoczonymi oraz Nową Zelandią.

***

Pełen komplet uczestników turnieju męskiego na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu:

Grupa A

Francja

Stany Zjednoczone

Gwinea

Nowa Zelandia

Grupa B

Argentyna

Maroko

Irak

Ukraina

Grupa C

Uzbekistan

Hiszpania

Egipt

Dominikana

Grupa D

Japonia

Paragwaj

Mali

Izrael