OFICJALNIE: Poznaliśmy ostatniego beniaminka Premier League

OFICJALNIE: Poznaliśmy ostatniego beniaminka Premier League fot. rarrarorro / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Transfery.info

Luton Town w finale baraży o awans do Premier League pokonało po serii rzutów karnych Coventry City. Piękna historia napisała się na naszych oczach.

Obsada tegorocznego finału baraży o awans do Premier League mogła zaskakiwać. W tym znalazły się dwie zapomniane marki, które jeszcze pięć lat temu grały w League Two (czwarty poziom rozgrywkowy w Anglii). 

Luton Town i Coventry City zaskoczyły samą obecnością w play-offach. Pierwsza ekipa skończyła zmagania w wymagającej Championship na trzeciej lokacie, druga zaś na piątej, wyprzedzając nieznacznie Sunderland.

W wielkim meczu na Wembley, którego stawka toczyła się również o grubo ponad 100 milionów funtów, górą zostali piłkarze Luton. „The Hatters” po serii rzutów karnych pokonali rywala z West Midlands 6:5.

W regulaminowym czasie gry padł jednobramkowy remis.

Luton wzbudza spore zainteresowanie głównie z powodu wyjątkowego, niezwykle staromodnego stadionu. Kenilworth Road może pomieścić ponad dziesięciotysięczną widownię. Oczywiście, włodarze będą musieli teraz zainwestować w jego przebudowę, by spełnił wymogi Premier League.

Mimo braku awansu Coventry City zasługuje z pewnością na mnóstwo pochwał. To świetnie zarządzany projekt, który powinien wydać w przyszłości jeszcze dorodniejsze owoce.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy