OFICJALNIE: Poznaliśmy ostatniego beniaminka Premier League

2023-05-27 21:07:33; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Poznaliśmy ostatniego beniaminka Premier League Fot. rarrarorro / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Transfery.info

Luton Town w finale baraży o awans do Premier League pokonało po serii rzutów karnych Coventry City. Piękna historia napisała się na naszych oczach.

Obsada tegorocznego finału baraży o awans do Premier League mogła zaskakiwać. W tym znalazły się dwie zapomniane marki, które jeszcze pięć lat temu grały w League Two (czwarty poziom rozgrywkowy w Anglii). 

Luton Town i Coventry City zaskoczyły samą obecnością w play-offach. Pierwsza ekipa skończyła zmagania w wymagającej Championship na trzeciej lokacie, druga zaś na piątej, wyprzedzając nieznacznie Sunderland.

W wielkim meczu na Wembley, którego stawka toczyła się również o grubo ponad 100 milionów funtów, górą zostali piłkarze Luton. „The Hatters” po serii rzutów karnych pokonali rywala z West Midlands 6:5.

W regulaminowym czasie gry padł jednobramkowy remis.

Luton wzbudza spore zainteresowanie głównie z powodu wyjątkowego, niezwykle staromodnego stadionu. Kenilworth Road może pomieścić ponad dziesięciotysięczną widownię. Oczywiście, włodarze będą musieli teraz zainwestować w jego przebudowę, by spełnił wymogi Premier League.

Mimo braku awansu Coventry City zasługuje z pewnością na mnóstwo pochwał. To świetnie zarządzany projekt, który powinien wydać w przyszłości jeszcze dorodniejsze owoce.