OFICJALNIE: Poznaliśmy pierwszego spadkowicza LaLigi sezonu 2022/2023

OFICJALNIE: Poznaliśmy pierwszego spadkowicza LaLigi sezonu 2022/2023 fot. rafapress / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Elche CF nie będzie w następnych rozgrywkach występować na poziomie LaLigi.

Zespół „Los Franjiverdes” zakończy po trzech latach swój pobyt w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii po tym, jak na pięć kolejek przed końcem sezonu stracił matematyczne szanse na zajęcie ostatniej bezpiecznej lokaty.

Los dwukrotnego zwycięzcy zmagań z zaplecza elity przypieczętowała porażka poniesiona z Almerią (1:2). W efekcie pozostał on z siedemnastopunktową stratą do Valencii i nie ma już żadnych szans na jej zniwelowanie.

Elche zameldowało się w LaLidze w bardzo szczęśliwych dla siebie okolicznościach w 2020 roku po zajęciu rzutem na taśmę w ostatniej kolejce pozycji gwarantującej udział w play-offach.

W nich ówcześni podopieczni dobrze nam znanego Pachety okazali się po zaciętych bojach lepsi od Realu Saragossa (0:0, 1:0) i Girony (0:0, 1:0).

W samej elicie „Los Franjiverdes” byli od początku do końca zawsze zamieszani w walkę o utrzymanie. W pierwszych rozgrywkach zapewnili sobie pozostanie w nich po ostatniej serii gier i przeskoczeniu Hueski. W kolejnych dość pewnie uplasowali się na trzynastym miejscu i teraz nie mają już żadnych szans na opuszczenie 20. lokaty.

Ekipa z Estadio Manuel Martínez Valero w trakcie swojego pobytu w LaLidze była prowadzona przez sześciu stałych oraz trzech tymczasowych trenerów, co z pewnością nie gwarantowało jej stabilizacji.

Najdłuższym stażem w niej mógł pochwalić się Francisco Rodríguez, pracujący w zespole od listopada 2021 do października 2022 roku.

Więcej na temat: Oficjalnie Elche CF Hiszpania LaLiga

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Głośno o transferze Jakuba Kiwiora. Jego agent pojawił się na stadionie giganta Głośno o transferze Jakuba Kiwiora. Jego agent pojawił się na stadionie giganta Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy