OFICJALNIE: Pracownik opuszcza Pogoń Szczecin po 13 latach. „Ostatnie pół roku było dla mnie ekstremalnie trudne”

2025-05-05 17:46:57; Aktualizacja: 4 godziny temu
OFICJALNIE: Pracownik opuszcza Pogoń Szczecin po 13 latach. „Ostatnie pół roku było dla mnie ekstremalnie trudne”
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Krzysztof Ufland [X]

Dyrektor do spraw komunikacji i PR oraz rzecznik prasowy Pogoni Szczecin Krzysztof Ufland przekazał, że wraz z końcem sezonu zakończy się jego praca w klubie.

Krzysztof Ufland, który dołączył do biura prasowego Pogoni Szczecin w 2012 roku, a od 2013 roku pełni funkcję rzecznika prasowego, podjął decyzję o rozstaniu z „Dumą Pomorza”. Aktualny dyrektor ds. komunikacji i PR pracę w klubie zaczynał jeszcze, gdy ekipa „Portowców” występowała w I lidze.

„Szanowni, Drodzy,

bardzo trudno pisać mi te słowa. To nie jest coś, co łatwo przechodzi przez usta czy palce. Z końcem sezonu zakończy się moja przygoda z @PogonSzczecin . To moja decyzja. Tu zawarta jest najważniejsza informacja, poniżej znajdziecie dość emocjonalną i osobistą treść pożegnania. Będzie długa, więc jeśli nie zamierzacie poświęcić mi dłuższej chwili, to istotę tej wiadomości już znacie. Nie da się ukryć, że ostatnie pół roku było dla mnie ekstremalnie trudne i obciążające. Odcisnęło piętno na mnie i moich najbliższych. Pogoń to Klub, którego jestem wychowankiem i który kocham całym sercem. I - już jako kibic - wciąż będę go wspierał, kibicował mu i życzył sukcesów. Od nowego sezonu jednak już z boku” - poinformował pracownik w obszernym wpisie.

„Chciałbym, by wybrzmiało to jednoznacznie - nikt nie wypychał mnie z Klubu, nie oczekiwał mojego odejścia. Więcej - jestem wdzięczny Prezesowi @CanDisenchanted (Alexowi Haditaghiemu) i CEO @tankesler (Tanowi Keslerowi), którzy próbowali mnie zatrzymać. Dziękuję im za takie podejście, natomiast przede wszystkim chcę i muszę być szczery sam wobec siebie. Czas się pożegnać” - zaznaczył Ufland, dziękując później także kibicom, trenerowi Robertowi Kolendowiczowi czy drużynie na czele z Kamilem Grosickim.

Współautor książki „70 niezwykłych historii na 70-lecie Pogoni Szczecin” w odpowiedzi na swój komunikat otrzymał liczne słowa uznania i podziękowania za pracę.