OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii

2024-05-21 19:37:04; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii Fot. Konrad Swierad / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Cracovia

Cracovia poinformowała o przedłużeniu współpracy z Otarem Kakabadze.

Dotychczasowa umowa Otara Kakabadze obowiązywała do 30 czerwca, więc piłkarz tak naprawdę mógł rozglądać się już za nowym klubem. We wtorek wyjaśniło się jednak, że żadna zmiana nie będzie miała miejsca. Nowy kontrakt Gruzina z Cracovią będzie ważny do połowy 2027 roku.

- Cieszymy się, że udało nam się dojść z Otarem do porozumienia w sprawie nowej umowy. Dziękuję wszystkim zaangażowanym, a samemu Otarowi życzę powodzenia, w tym na nadchodzącym EURO 2024 - skomentował ten ruch prezes „Pasów” Mateusz Dróżdż.

28-letni Kakabadze dołączył do Cracovii w 2021 roku, wcześniej przebywał w CD Tenerife. W koszulce krakowskiej drużyny uzbierał dotychczas 74 występy. W trwającym sezonie pojawił się na boiskach Ekstraklasy 23 razy, notując dwa trafienia i asystę. W pierwszej części rozgrywek stracił trochę spotkań z powodu problemów zdrowotnych.

Były starcia, w których wahadłowy występował z opaską kapitańską na ramieniu.

Gruzin jest 59-krotnym reprezentantem swojego kraju. W zwycięskich barażach o awans na EURO 2024 rozegrał komplet minut w meczach z Luksemburgiem i Grecją. W trakcie turnieju mistrzowskiego jego drużyna narodowa zmierzy się w grupie F z Turcją, Czechami oraz Portugalią. Pierwszy mecz czeka ją 18 czerwca.