OFICJALNIE: Premier League zawiesza umowę telewizyjną z rosyjskim nadawcą

2022-03-08 16:42:48; Aktualizacja: 2 lata temu
OFICJALNIE: Premier League zawiesza umowę telewizyjną z rosyjskim nadawcą
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Premier League | Adam Crafton [Twitter]

Kluby Premier League zgodziły się jednogłośnie na zawieszenie umowy z rosyjskim partnerem telewizyjnym Rambler (Okko Sport) i przekazanie miliona funtów na wsparcie narodu ukraińskiego.

Jedne z najpopularniejszych rozgrywek ligowych na świecie przestaną być transmitowane w trybie natychmiastowym na terenie Rosji. W ten sposób władze Premier League, w porozumieniu ze wszystkich dwudziestoma drużynami, postanowiły zareagować na inwazję Rosji na Ukrainę.

Ponadto wszystkie kluby angielskiej elity zgodziły się na przekazanie łączne miliona funtów na wsparcie pokrzywdzonych obywateli naszego wschodniego sąsiada.

„Premier League i jej kluby jednogłośnie zgodziły się na zawieszenie naszej umowy z rosyjskim partnerem telewizyjnym Rambler (Okko Sport) ze skutkiem natychmiastowym i przekazanie miliona funtów na wsparcie narodu ukraińskiego.

Liga zdecydowanie potępia inwazję Rosji na Ukrainę. Wzywamy do pokoju, a nasze myśli są z wszystkimi poszkodowanymi.

Darowizna w wysokości miliona funtów zostanie przekazana Komitetowi do spraw Kryzysu i Katastrof (DEC), aby zapewnić pomoc humanitarną bezpośrednio potrzebującym.

Akcja ta następuje po weekendzie meczów, w których cała liga wspierała Ukrainę.

Wszyscy kapitanowie klubów nosili specjalne opaski, a kibice dołączali do zawodników, menedżerów, sędziów meczowych i personelu klubów w chwili refleksji i solidarności przed rozpoczęciem każdego meczu.

Wielkie ekrany wyświetlały „Piłka nożna stoi razem” na tle niebiesko-żółtych barw ukraińskiej flagi. Te słowa były również pokazywane na tablicach obwodowych LED podczas meczów.

To przesłanie solidarności było widoczne dla fanów na całym świecie poprzez kanały cyfrowe Premier League i transmisje meczów.

Jest to dodatek do licznych sposobów, w jakie kluby nadal okazują swoje wsparcie” - napisano w oświadczeniu.

Adam Crafton z „The Athletic” zauważa, że gest władz Premier League wygląda ładnie pod względem PR-owym, ponieważ kontrakt z Rambler (Okko Sport) i tak wygasał za dwa miesiące, a w opublikowanym komunikacie w żaden sposób nie odniesiono się do nowej umowy z Match TV (należącym do Gazprombanku). Ta została z kolei zawarta na sześć lat i miała wejść w życie od następnych rozgrywek oraz zagwarantować angielskim klubom łącznie 50 milionów euro.