OFICJALNIE: Prochownik pierwszym zimowym transferem Widzewa. Jedno z objawień Centralnej Ligi Juniorów!

OFICJALNIE: Prochownik pierwszym zimowym transferem Widzewa. Jedno z objawień Centralnej Ligi Juniorów!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Widzew Łódź

Robert Prochownik został nowym zawodnikiem Widzewa Łódź.

Drugoligowy zespół poinformował o dokonaniu transferu definitywnego utalentowanego ofensywnego pomocnika, który po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2022 roku.

17-letni zawodnik był do tej pory związany z UKS-em SMS-em Łódź i mógł liczyć w nim na regularne występy w Centralnej Lidze Juniorów U-19.

Prochownik należał nie tylko do wyróżniających się piłkarzy w swojej drużynie, ale i w całych wspomnianych rozgrywkach, w których zdobył jedenaście goli w szesnastu rozegranych meczach w rundzie jesiennej. Pod tym względem jest drugim najskuteczniejszym strzelcem po Kacprze Głowieńkowskim ze Śląska Wrocław.

Z tego też powodu gracz mogący występować również na pozycji środkowego napastnika znajdował się pod ścisłą obserwacją wielu polskich klubów, w tym tych rywalizujących na poziomie Ekstraklasy.

Najbardziej konkretni w walce o usługi utalentowanego zawodnika okazali się jednak przedstawiciele drugoligowca, którzy doprowadzili do finalizacji transferu 17-latka, który od razu rozpocznie przygotowania do drugiej części trwającego sezonu z pierwszą drużyną.

- Od początku mojego pobytu w Łodzi zawsze podobało mi się na Widzewie. Siadałem zwykle blisko trybuny prowadzącej doping, bo sam bardzo lubię kibicować - powiedział Prochownik.

- Chcę dawać z siebie zawsze sto procent, walczyć o miejsce w pierwszej jedenastce i pomóc drużynie w awansie do I ligi - dodał pomocnik.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro OFICJALNIE: Keita Baldé opuścił AS Monaco OFICJALNIE: Keita Baldé opuścił AS Monaco

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy