OFICJALNIE: Pulgar w Fiorentinie

OFICJALNIE: Pulgar w Fiorentinie
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AC Fiorentina | Gianluca Di Marzio

ACF Fiorentina sfinalizowała transfer Ericka Pulgara.

25-latek przez cztery poprzednie sezony był piłkarzem Bologny, ponadto ma on na swoim koncie 22 występy w reprezentacji Chile, zatem „Viola” dokonała niezwykle cennego wzmocnienia. Defensywny pomocnik w Serie A jak dotąd rozegrał równo 100 spotkań, a swoją obecność zaznaczył 10 trafieniami i czterema asystami.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, „Rossoblu” trudno było rozstawać się z Erickiem Pulgarem, choć ostatecznie Chilijczyk otrzymał zgodę na transfer. Efektem tego są przenosiny do Fiorentiny, która zapłaciła 10 milionów euro plus bonusy, a dodatkowo zgodziła się, aby 10% z kwoty przyszłego transferu z udziałem rosłego zawodnika (187 centymetrów wzrostu) trafiło na konto jego byłego pracodawcy.

Uczestnik tegorocznej edycji Copa América (zagrał we wszystkim meczach od deski do deski) z nowym klubem podpisał umowę do 30 czerwca 2023 roku i będzie występował w koszulce z numerem 7.

Dla „Violi” jest to tym samym szóste wzmocnienie zespołu przed startem kolejnego sezonu. Wcześniej ogłoszono angaże m.in. Milana Badelja i Pola Liroli.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy