OFICJALNIE: PZPN nie odpuści w sprawie Kamila Glika. Ważna decyzja Cezarego Kuleszy

OFICJALNIE: PZPN nie odpuści w sprawie Kamila Glika. Ważna decyzja Cezarego Kuleszy fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Cezary Kulesza [Twitter]

Polski Związek Piłki Nożnej będzie wnioskował o ukaranie osób, które oskarżyły Kamila Glika o zachowanie rasistowskie - potwierdził Cezary Kulesza.

Poważne oskarżenia względem Glika pojawiły się po wrześniowym meczu eliminacji Mistrzostw Świata z Anglią (1:1). Polski obrońca od samego początku dawał do zrozumienia, że są one bezpodstawne. W jego obronie szybko stanęli chociażby Zbigniew Boniek i Cezary Kulesza. Nie zahamowało to działania FIFA, która badała sprawę na wniosek Anglików.

W środę rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski przekazał werdykt FIFA - światowa centrala piłkarska nie znalazła podstaw do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego względem Glika, kończąc sprawę ze swojej strony.

To, że PZPN może jej tak nie zostawić zapowiadał już Piotr Szefer, dyrektor biura zarządu. Dzisiaj potwierdził to Kulesza. Prezes federacji zdecydował o podjęciu interwencji mającej na celu obronę dobrego imienia Glika.

„Podjąłem decyzję, że PZPN wystąpi do FIFA z wnioskiem o ukaranie osób, które bezpodstawnie oskarżyły Kamila Glika o zachowania rasistowskie podczas meczu z Anglią. Od początku byłem przekonany, że te zarzuty są całkowicie niesłuszne, dlatego podejmiemy oficjalną interwencję” - napisał Kulesza na Twitterze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Artur Boruc: Cześć. Ja z ważno sprawo. Jak wiecie, dla mnie przestali plecy boleć [WIDEO] Artur Boruc: Cześć. Ja z ważno sprawo. Jak wiecie, dla mnie przestali plecy boleć [WIDEO] Real Madryt zrezygnował z pomysłu hitowego transferu Real Madryt zrezygnował z pomysłu hitowego transferu Wisła Kraków: Jarosław Królewski z wywodem po kolejnej porażce. „Nie rozumiem, jak można marnować taką szansę z powodu braku zaangażowania” Wisła Kraków: Jarosław Królewski z wywodem po kolejnej porażce. „Nie rozumiem, jak można marnować taką szansę z powodu braku zaangażowania” Lukas Podolski ZDJĄŁ PAJĘCZYNĘ. Cudowne trafienie byłego reprezentanta Niemiec [WIDEO] Lukas Podolski ZDJĄŁ PAJĘCZYNĘ. Cudowne trafienie byłego reprezentanta Niemiec [WIDEO] Marek Papszun odpowiada: Nie wiem, skąd takie informacje Marek Papszun odpowiada: Nie wiem, skąd takie informacje Lech Poznań: Maciej Skorża przed derbami z Wartą Poznań. „Moim zdaniem to najlepszy napastnik w Ekstraklasie” Lech Poznań: Maciej Skorża przed derbami z Wartą Poznań. „Moim zdaniem to najlepszy napastnik w Ekstraklasie” Kacper Kozłowski dokonał wyboru nowego klubu?! „Ma tam przejść po sezonie” Kacper Kozłowski dokonał wyboru nowego klubu?! „Ma tam przejść po sezonie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy