OFICJALNIE: Radomiak Radom ma nowego obrońcę. W poprzedniej lidze był jednym z najlepszych
2025-01-08 14:39:26; Aktualizacja: 11 miesięcy temu
Radomiak Radom potwierdził drugi zimowy transfer. Do zespołu, który na wiosnę będzie walczył o pozostanie w Ekstraklasie, dołączył Steve Kingue.
24-letni zawodnik może pochwalić się wyjątkowo udanym sezonem. Razem z zespołem Hegelmann osiągnął imponujące drugie miejsce w ligowej tabeli, co było jednym z najlepszych wyników w historii klubu. Sam wystąpił w aż 39 meczach, zdobywając sześć bramek i regularnie wpływając na grę drużyny. Był kluczową postacią, grając niemal bez przerwy - jedynie dwa razy zabrakło go na murawie, w tym raz z powodu zawieszenia.
Defensor z Yaoundé wyczuł szansę na pokierowanie swojej kariery na nowe tory, dlatego nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu. Wykorzystał to Radomiak.
Radomski klub potwierdził definitywny transfer Kingue, z którym podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2027 roku. Popularne
Hej, Steve! 👋🏼 Wielu wspaniałych chwil w zielono-białych barwach! 🟢⚪️ pic.twitter.com/9XsrfMJLDL
— Radomiak Radom (@Radomiak_Radom) January 8, 2025
Droga Kameruńczyka do Polski była naprawdę interesująca. Po zebraniu doświadczenia w rodzimym Nkufo Academy Sports trafił do estońskiego Tallinna Kalev. Następnie wylądował w Stanach Zjednoczonych, gdzie grał w drugim zespole Philadelphii Union i Bethlehem Steel. Na tym nie koniec przygody. Los zawiódł go jeszcze do czeskiego FK Příbram i maltańskiego Molta FC.
Duże umiejętności zademonstrował jednak dopiero na Litwie. Dzięki dobrej postawie znalazł się w najlepszej jedenastce poprzeniego sezonu.
Dla radomian to drugi zimowy transfer. Zaledwie kilkadziesiąt godzin wcześniej potwierdzono sprowadzenie Pauliusa Golubickasa, który także przywędrował do Ekstraklasy z Litwy.










![Złoty But: Czy ktoś im zagrozi? Bramkostrzelne trio odjeżdża rywalom [TOP 15]](img/photos/92419/170x113/zloty-but.jpg)
![Nicola Zalewski receptą na bolączki Atalanty. Asysta reprezentanta Polski zaważyła o zwycięstwie [WIDEO]](img/photos/110188/170x113/nicola-zalewski.jpg)



![Bramka turnieju na otwarcie Pucharu Narodów Afryki? Mamy mocnego kandydata [WIDEO]](img/photos/113824/170x113/xyz.jpg)


![Złoty But: Czy ktoś im zagrozi? Bramkostrzelne trio odjeżdża rywalom [TOP 15]](img/photos/92419/90x60/zloty-but.jpg)
![Nicola Zalewski receptą na bolączki Atalanty. Asysta reprezentanta Polski zaważyła o zwycięstwie [WIDEO]](img/photos/110188/90x60/nicola-zalewski.jpg)



![Bramka turnieju na otwarcie Pucharu Narodów Afryki? Mamy mocnego kandydata [WIDEO]](img/photos/113824/90x60/xyz.jpg)






