OFICJALNIE: Rafał Kurzawa ma nowego rywala. Kakuta w Amiens

OFICJALNIE: Rafał Kurzawa ma nowego rywala. Kakuta w Amiens fot. Sevilla FC
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Amiens

Amiens poinformowało o pozyskaniu Gaëla Kakuty.

28-latek przeprowadza się do drużyny prowadzonej przez Lukę Elsnera na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym pracodawcą parafował umowę do 30 czerwca 2022 roku.

Jego poprzedni zespół, a więc Rayo Vallecano zarobił na tej transakcji trzy miliony euro.

Transfer Kakuty to zła wiadomość dla Rafała Kurzawy. Polak, który spędził poprzedni pół roku na wypożyczeniu w Midtjylland, miał nadzieję, że uda mu się wywalczyć miejsce w podstawowym składzie. W obecnej sytuacji będzie jednak o to bardzo ciężko.

Skrzydłowy jest wychowankiem Lens. W swojej karierze występował także w między innymi Chelsea, Fulham, Boltonie, Lazio, Sevilli czy Dijon.

Od lipca minionego roku przywdziewał trykot Vallecano. W barwach tej ekipy zanotował 12 występów.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] FC Barcelona: Hitowy transfer Ousmane’a Dembélé do PSG?! FC Barcelona: Hitowy transfer Ousmane’a Dembélé do PSG?! Napoli sprzeda czterech piłkarzy za łączną kwotę 200 milionów euro?! Napoli sprzeda czterech piłkarzy za łączną kwotę 200 milionów euro?! Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy