OFICJALNIE: Raków Częstochowa ogłosił nowych członków sztabu szkoleniowego
2026-01-05 09:54:11; Aktualizacja: 22 godziny temu
Raków Częstochowa przywitał na pokładzie nowych członków sztabu szkoleniowego Łukasza Tomczyka. Nowego trenera „Medalików” będą wspierać ci sami fachowcy z Polonii Bytom - Łukasz Juchnik oraz Mateusz Wrana.
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wicemistrzowie Polski przedstawili następcę Marka Papszuna, który podążył za głosem serca i zasilił struktury Legii Warszawa. Misję utrzymania zespołu z Limanowej w czołówce Ekstraklasy powierzono Łukaszowi Tomczykowi.
Na ogłoszenie asystentów trzeba było poczekać trochę dłużej, a to ze względu na okres wypowiedzenia w innym klubie. Nawet wtedy wydawało się praktycznie jasne, że chodzi o postacie, które udzielały wsparcia 37-latkowi w pierwszoligowej Polonii Bytom.
Najpierw z rana Raków zaprezentował sylwetkę Łukasza Juchnika, który wcieli się w rolę trenera przygotowania motorycznego.Popularne
28-latek ma za sobą doświadczenie zarówno piłkarskie, jak i trenerskie. Pierwsze kroki w futbolu stawiał w akademii ”Medalików”, a następnie występował w barwach Gromu Miedźno oraz Victorii Częstochowa. To właśnie w Victorii rozpoczął swoją karierę szkoleniową, którą później rozwijał w Skrze Częstochowa, a w ostatnim czasie w Polonii Bytom.
Z kolei Wrana, urodzony 1 września 1992 roku w Wodzisławiu Śląskim, będzie „prawą ręką” Tomczyka. Posiada licencję trenerską UEFA A. W trakcie kariery piłkarskiej występował między innymi w barwach GKS-u Jastrzębie, Olimpii Grudziądz, GKS-u Tychy, Nadwiślana Góry, Iskry Pszczyna, Pniówka Pawłowice, Beskidu Skoczów oraz Spójni Landek – w tym ostatnim klubie rozpoczął także swoją drogę szkoleniową.
W latach 2024–2025 pełnił funkcję asystenta trenera w GKS-ie Jastrzębie, natomiast od czerwca 2025 roku był związany z Polonią Bytom.
7 stycznia Raków ruszy z przygotowaniami do rundy wiosennej.






















![Puchar Narodów Afryki 2025: Męczarnie Egiptu, Nigerii poszło jak po maśle [WIDEO]. Jeszcze dwóch ćwierćfinalistów do wyłonienia](img/photos/114226/90x60/mohamed-salah.jpg)








