OFICJALNIE: Raków Częstochowa wraca do Ekstraklasy!

OFICJALNIE: Raków Częstochowa wraca do Ekstraklasy!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Raków Częstochowa za sprawą zwycięstwa odniesionego nad Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:0) zapewnił sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Ekipa z województwa śląskiego wypełniła założony przed startem sezonu cel i na cztery kolejki przed zakończeniem zmagań na zapleczu elity wywalczyła upragnioną promocję do gry w Ekstraklasie.

Drużyna prowadzona przez Marka Papszuna była uważana za murowanego faworyta do wywalczenia awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce od momentu rozpoczęcia rywalizacji w I lidze, w której co prawda nie zapewniła sobie jeszcze zwycięstwa, ale cel nadrzędny już wykonała i teraz z pewnością zrobi wszystko, aby w następnej serii spotkań pozbawić ŁKS Łódź (dziewięć punktów straty - przyp. red.) szans na odebranie im pozycji lidera.

Duża grupa sympatyków Rakowa zna jedynie z opowieści i archiwalnych materiałów występy zespołu z Częstochowy w Ekstraklasie, ponieważ „Czerwono-Niebiescy” ostatni raz gościli w niej w sezonie 1997/1998, który zakończył się dla klubu bolesnym upadkiem i stopniowym spadkiem aż do IV ligi.

W sumie ekipa z województwa śląskiego spędziła pięć lat w polskiej elicie i swój najlepszy wynik w niej osiągnęła w 1996 roku, w którym to zakończyła ligową rywalizację na ósmym miejscu.

Warto również wspomnieć, że swoją przygodę z futbolem w Rakowie Częstochowa rozpoczynali między innymi Jerzy Brzęczek, Jacek Magiera, Jakub Błaszczykowski czy Maciej Gajos. Ponadto pobyt w tym klubie zaliczyli tacy byli reprezentanci Polski jak Jacek Krzynówek, Paweł Skrzypek, Tomasz Kiełbowicz, Hubert Pala i Adam Fedoruk.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy