OFICJALNIE: Raków Częstochowa wypożyczył pomocnika

2024-08-09 13:28:19; Aktualizacja: 3 godziny temu
OFICJALNIE: Raków Częstochowa wypożyczył pomocnika Fot. GKS Jastrzębie
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Raków Częstochowa

Raków Częstochowa zakomunikował o fakcie wypożyczenia Kacpra Misiaka do GKS-u Jastrzębie.

Kacper Masiak najbliższy sezon spędzi w drugoligowym GKS-ie Jastrzębie, do którego został wypożyczony z Rakowa Częstochowa.

19-latek trafił do klubu spod Jasnej Góry w połowie stycznia bieżącego roku. Dotychczas nie udało mu się zadebiutować w pierwszym zespole „Medalików”.

W trakcie rundy wiosennej ubiegłego sezonu występował w drużynie rezerw Rakowa na czwartym poziomie ligowym. Tam rozegrał dziewięć spotkań, w których zdobył bramkę.

Wychowanek Zagłębia Lubin w poszukiwaniu regularnych minut na poziomie centralnym dołączył w ramach transferu czasowego do GKS-u Jastrzębie. To zespół rywalizujący na trzecim szczeblu polskich rozgrywek.

Drużyna dowodzona przez trenera Dawida Pędziałka rozpoczęła sezon od wysokiej wygranej nad Hutnikiem Kraków (5:0), po czym podzieliła się punktami z Olimpią Elbląg (1:1) i przegrała nieznacznie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (0:1). W miniony wtorek podopieczni ledwie 26-letniego szkoleniowca odpadli też z rozgrywek Pucharu Polski, ulegając Polonii Bytom (0:2).

Reprezentant juniorskich kadr Polski wzmocni rywalizację w szeregach drugoligowca na pozycjach ofensywnych. Urodzony w 2005 roku zawodnik z powodzeniem radzi sobie na obu skrzydłach, lecz równie dobrze może obsadzić nieco głębsze rejony boiska.