OFICJALNIE: Raków Częstochowa z transferem wewnątrz Ekstraklasy
2025-06-18 19:34:34; Aktualizacja: 7 miesięcy temu
Raków Częstochowa pozyskał pierwszego nowego piłkarza w ramach letniego okna transferowego. Jego szeregi zasilił Lamine Diaby-Fadiga, który ostatnio był związany z Jagiellonią Białystok.
Niedawno Jagiellonia Białystok poinformowała o pozyskaniu z Rakowa Częstochowa Dawida Drachala. Od początku było wiadomo, że w odwrotnym kierunku ma udać się Lamine Diaby-Fadiga i w środę zostało to potwierdzone przez wicemistrza Polski. Strony podpisały umowę obowiązującą do 30 czerwca 2028 roku z opcją przedłużenia o kolejne 24 miesiące.
Taka informacja formalnie nie padła, ale Piotr Koźmiński z Goal.pl podawał, że w obrębie tych dwóch ruchów Raków ma dopłacić „Jadze” 500 tysięcy złotych.
24-letni Diaby-Fadiga, który wcześniej był związany z OGC Nice, FC Eindhoven oraz Paris FC, wylądował w Białymstoku w poprzednim roku. W szeregach Jagiellonii uzbierał 42 występy, strzelił trzy gole i zaliczył jedną asystę, głównie będąc zmiennikiem. W Ekstraklasie zaliczył na przykład 854 minuty. Popularne
Zobaczymy, jaki dokładnie pomysł będą mieli na niego w Częstochowie.
- Lamine to zawodnik, który pasuje do naszego DNA. Ma bardzo duży potencjał, którego nie pokazał jeszcze w pełni w barwach Jagiellonii. Wierzymy, że trener Marek Papszun go wydobędzie i z każdym tygodniem w Rakowie Lamine będzie coraz lepszy. Na boisku widzimy go na pozycji numer 10, ale to wszechstronny zawodnik z wieloma atutami, które prezentuje na boisku - powiedział Artur Płatek, doradca częstochowskiego klubu do spraw sportowych.
To pierwszy całkowicie nowy letni nabytek Rakowa, który wcześniej ogłosił dwa wykupy wypożyczonych dotychczas zawodników - Jonatana Brauta Brunesa oraz Jesúsa Díaza.
Czas na szybką lekcję! 🧑🏫🇫🇷
— Raków Częstochowa (@Rakow1921) June 18, 2025
✍️ https://t.co/iqgSWMolAE#DIABYFADIGA2028 pic.twitter.com/uz8XugJbA6








![Pogoń Szczecin złożyła ofertę za piłkarza z Ekstraklasy [POTWIERDZONE]](img/photos/114561/170x113/kamil-grosicki-pogon-szczecin.jpg)

![Łączono go z transferem do Ekstraklasy. Zagra dla 20-krotnego mistrza kraju [OFICJALNIE]](img/photos/114513/170x113/nejc-gradisar.jpg)




![Transfery - Relacja na żywo [31/01/2026]](img/photos/114075/170x113/relacja-31012026.jpg)


![Łączono go z transferem do Ekstraklasy. Zagra dla 20-krotnego mistrza kraju [OFICJALNIE]](img/photos/114513/90x60/nejc-gradisar.jpg)




![Transfery - Relacja na żywo [31/01/2026]](img/photos/114075/90x60/relacja-31012026.jpg)





