OFICJALNIE: Ramos odpowiada na oskarżenia o doping

OFICJALNIE: Ramos odpowiada na oskarżenia o doping
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sergio Ramos I Twitter

Sergio Ramos odniósł się do informacji, które w piątek przekazało na jego temat „Football Leaks”.

Zgodnie z kontrowersyjnymi doniesieniami w organizmie 32-letniego obrońcy Realu Madryt znaleziono niedozwolony środek po finale Ligi Mistrzów z Juventusem w 2017 roku (4:1). Już w tym roku Hiszpan miał z kolei złamać przepisy w trakcie kontroli antydopingowej po meczu ligowym z Málagą (więcej TUTAJ).

Oto treść oświadczenia piłkarza:

„W odniesieniu do informacji opublikowanych na mój temat przez różne media chciałbym wyjaśnić kilka rzeczy.

Jestem całkowicie przeciwny stosowaniu dopingu. Nigdy nie uczestniczyłem i nie będę uczestniczył w tym procederze, i nigdy nie będę zgadzał się z czymkolwiek, co ma związek z dopingiem.

Jeśli chodzi o dwie opisane sytuacje:

Málaga, kwiecień 2018: Po meczu poproszono mnie, bym poddał się kontroli antydopingowej. Z uwagi na pośpiech wynikający z podróży powrotnej drużyny, osoba za to odpowiedzialna pozwoliła mi wziąć prysznic. Odbyło się to w jej obecności. Potem przeszedłem test.

Cardiff, czerwiec 2017: Przeszedłem standardową procedurę medyczną przeprowadzoną przez klubowych lekarzy. Sprawa została formalnie wyjaśniona z organizatorami spotkania.

W trakcie mojej kariery przeszedłem niezliczoną liczbę kontroli antydopingowych. Jak stwierdziły UEFA, WADA oraz Real, ani w tym, ani w żadnym innym przypadku nie złamałem przepisów.

Szanuję prawo do przekazywania informacji, ale muszę także dbać o swój wizerunek, dlatego moi prawnicy przeanalizują możliwość podjęcia kroków w tej sprawie” - napisał Ramos.

Przypomnijmy, że dzisiaj z nim w składzie Real przegrał 0:3 z Eibarem.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy