OFICJALNIE: Ranieri wraca do Premier League!

OFICJALNIE: Ranieri wraca do Premier League! fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Fulham FC

Claudio Ranieri niespodziewanie wraca do trenowania.

Włoch jest znany kibicom Premier League nie tylko z trenowania Chelsea na początku XXI wieku, ale ostatnio przede wszystkim z wygrania ligi ze skazywanym na walkę o utrzymanie Leicester City. Po sezonie mistrzowskim jego drużynie nie szło jednak tak dobrze i menedżer został zwolniony, teraz jednak otrzymał kolejną szansę na pokazanie się w najwyższej angielskiej klasie rozgrywkowej.

Na zatrudnienie Ranieriego zdecydowało się Fulham. Klub poczynił spore inwestycje przed sezonem i dokonał nawet zaskakującego transferu Jeana Michaëla Seriego, który przez dłuższy czas był łączony z Chelsea czy wcześniej także z Barceloną. Beniaminek fatalnie rozpoczął jednak sezon i obecnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Do bezpiecznego miejsce zespołowi brakuje co prawda tylko trzech punktów, ale seria sześciu ligowych porażek zmusiła dyrektorów do działania.

Slaviša Jokanović został zwolniony, a w jego miejsce sprowadzono właśnie 67-latka. W oficjalnym oświadczeniu potwierdzono, że Ranieri podpisał kilkuletni kontrakt, lecz nie podano dokładnie, jak długo będzie on obowiązywał.

W rozmowie z klubowymi mediami trener przyznał, że nie zamierza walczyć jedynie o utrzymanie, ponieważ zdaje sobie sprawę z jakości składu, który otrzymał. Po przerwie na mecze reprezentacji czeka go trudny i emocjonalny okres. Pierwszy mecz Fulham pod jego wodzą rozegra z Southampton, a następnie w kolejce czekają byłe kluby Ranieriego - Chelsea i Leicester.

Fulham potwierdziło też, że w ciągu ostatniego tygodnia przeprowadziło rozmowy z kilkoma potencjalnymi menedżerami. Ostatecznie to kandydatura Ranieriego okazała się być tą najlepszą. Przypomnijmy, że Włoch pozostawał bez pracy od maja tego roku, kiedy to rozstał się z Nantes.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE] Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy