OFICJALNIE: Rasmus Kristensen w Salzburgu. Wyrównany rekord transferowy!

OFICJALNIE: Rasmus Kristensen w Salzburgu. Wyrównany rekord transferowy! fot. Red Bull Salzburg
Norbert Bożejewicz
Źródło: RB Salzburg

Rasmus Kristensen zasilił szeregi Red Bulla Salzburg.

Uczestnik ostatnich Mistrzostw Europy U-21 przenosi się do austriackiego zespołu na zasadzie transferu definitywnego z Ajaksu Amsterdam i po przejściu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca maja 2024 roku.

Według nieoficjalnych informacji, Red Bull Salzburg zapłacił za bocznego obrońcę pięć milionów euro i tym samym wyrównał swój rekord transferowy. Do tej pory popularne „Byki” identyczną sumę wydali na pozyskanie Munasa Dabbura (sprzedany za 15 milionów do Sevilli) i  Erlinga Brauta Hålanda (król strzelców Mistrzostw Świata U-20).

Boczny obrońca trafił do Ajaksu w połowie sezonu 2017/2018 z FC Midtjylland i od tego czasu nie potrafił odnaleźć się w drużynie z Amsterdamu, dla której rozegrał łącznie tylko 27 spotkań i zdobył w nich jednego gola oraz zanotował sześć asyst.

Teraz Rasmus Kristensen będzie miał z pewnością więcej okazji do regularnych występów, ponieważ w austriackim klubie będzie miał za zadanie wypełnić lukę po Stefanie Lainerze, który został sprzedany do Borussii Mönchengladbach za 12 milionów euro.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy