OFICJALNIE: Raúl de Tomás w Benfice. Drugi największy transfer w historii klubu!

OFICJALNIE: Raúl de Tomás w Benfice. Drugi największy transfer w historii klubu!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: SL Benfica

Raúl de Tomás przeniósł się z Realu Madryt do Benfiki.

To, o czym spekulowało się od kilku tygodni, stało się faktem. Lizbończycy wygrali walkę o hiszpańskiego napastnika, który w ciągu dwóch ostatnich sezonów na wypożyczeniu w Rayo Vallecano strzelił 38 goli i zanotował pięć asyst. A to wszystko w 66 meczach. 

Kolejka chętnych była naprawdę spora. 24-latka chciało mieć u siebie m.in. Porto. Pomimo tego to „Orły” zdołały wypracować porozumienie z Realem Madryt, który zgodził się go sprzedać za kwotę 20 milionów euro. Dla triumfatora portugalskiej ekstraklasy to drugi największy transfer w dziejach klubu. Więcej zapłacono jedynie za Raúla Jiméneza (22 miliony euro). 

Tym samym podczas letniego okna transferowego „Królewscy” zarobili już 95 milionów euro. Na wynik ten oprócz ostatniego zysku składają się 45 milionów euro z tytułu sprzedaży Mateo Kovačicia i 30 milionów euro uzyskane w ramach odejścia Marcosa Llorente (w przyszłości na konto madrytczyków może trafić dodatkowe pięć milionów). 

Raúl de Tomás podpisał z mistrzem Portugalii pięcioletni kontrakt, do którego wpisano klauzulę odstępnego o wartości 100 milionów euro. 

Hiszpan w zespole z Lizbony poniekąd ma wypełnić lukę po sprzedanym do Atlético Madryt João Félixie, który w minionym sezonie zdobył 20 bramek. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy