OFICJALNIE: RB Lipsk działa po swojemu. Sprowadził następcę gwiazdy... na sezon 2024/2025

OFICJALNIE: RB Lipsk działa po swojemu. Sprowadził następcę gwiazdy... na sezon 2024/2025 fot. RB Lipsk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: RB Lipsk

RB Lipsk poinformował o osiągnięciu porozumienia w sprawie transferu Maartena Vandevoordta. Kontrakt piłkarza wejdzie w życie 1 lipca 2024 roku.

„Byki” już wielokrotnie pokazywały, że myślą o dwa ruchy naprzód. W ten sposób zapewniły sobie usługi chociażby Joško Gvardiola. Teraz poszły one o krok dalej.

Zważywszy na fakt, że umowa blisko 32-letniego Pétera Gulácsiego wygasa dopiero latem 2025 roku, a jest on uważany za absolutnie czołową postać zespołu, to aby nie zaburzać rozwoju Maartena Vandevoordta, zapadła decyzja o jego kupnie, ale przeprowadzka nastąpi dopiero przed startem sezonu 2024/2025.

20-latek uchodzi za ogromny talent i jest najmłodszym debiutantem-golkiperem w historii Ligi Mistrzów. Po raz pierwszy wziął udział w rozgrywkach w wieku 17 lat i 287 dni, prześcigając pod tym względem Mile Svilara oraz Ikera Casillasa.

W drugiej części kampanii 2020/2021 Belg wskoczył do bramki KRC Genk i nie oddał już miejsca w składzie. Dziś może pochwalić się dorobkiem 71 występów oraz 16 czystych kont, a dzięki transferowi odłożonemu w czasie będzie mógł poprawić ten rezultat.

– Rozwój bramkarzy w RB Lipsk jest fantastyczny. Péter Gulácsi stał się jednym z najlepszych bramkarzy w Europie w tym klubie. Chcę podążyć tą drogą, dlatego RB Lipsk to dla mnie idealne miejsce. Teraz muszę jednak nabrać doświadczenia meczowego w Genku, by być w stanie zrobić ten następny krok w Lipsku – wyznał przyszły zawodnik czwartej siły Bundesligi.

Pięciokrotny reprezentant Belgii U-21 podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2029 roku, ale wejdzie on w życie w połowie 2024 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Piłkarze PSG po Le Classique:  Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Piłkarze PSG po Le Classique: Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy