OFICJALNIE: RB Lipsk traci kluczowego piłkarza. Poważna kontuzja

OFICJALNIE: RB Lipsk traci kluczowego piłkarza. Poważna kontuzja
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RB Lipsk

Péter Gulácsi zakończył przedwcześnie udział w meczu RB Lipsk przeciwko Celticowi (3:1) w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów. Klub poinformował już, że doświadczony bramkarz nabawił się poważnej kontuzji, która wyeliminuje go z rywalizacji na dłuższy okres.

„Czerwone Byki” nie rozpoczęły najlepiej trwających rozgrywek i za ten stan rzeczy utratą posady trenera zapłacił Domenico Tedesco. Na jego miejsce został zatrudniony Marco Rose, co momentalnie wpłynęło na poprawę gry niemieckiego zespołu na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

W tej sytuacji należało zakładać, że RB Lipsk powróci na poważnie do rywalizacji o przynajmniej miejsce na podium w Bundeslidze i wywalczenie awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

W najbliższych tygodniach ekipie z Red Bull Areny może być niezwykle trudno zmierzać ku osiągnięciu wyznaczonych celów, ponieważ na dłuższy czas z kadry wypadł Péter Gulácsi.

Reprezentant Węgier został zmuszony do opuszczenia boiska w trzynastej minucie starcia z Celtikiem z powodu odniesienia urazu kolana, a niedługo później przeprowadzone pierwsze badania potwierdziły niestety, że podstawowy bramkarz doznał zerwania więzadła krzyżowego w prawej nodze.

W tej sytuacji do końca rundy jesiennej nowym numerem jeden „Czerwonych Byków” zostanie Janis Blaswich, który w wieku 31 lat zaliczył debiutancki występ w Lidze Mistrzów.

Niemiec posiada stosunkowo bogate doświadczenie, ale nigdy nie było mu dane grać regularnie nie tylko w elitarnych europejskich rozgrywkach, ale też w Bundeslidze, w której udało mu się zgromadzić dwa występy i to w tym sezonie, ponieważ wcześniej Gulácsiemu przytrafiła się też drobna kontuzja mięśniowa.

Blaswich miał okazję w minionych sezonach do prezentowania swoich umiejętności w Heraclesie Almelo na poziomie Eredivise. Z kolei wcześniej grał w trzecioligowych Hansie Rostock i Dynamie Drezno oraz czwartoligowych rezerwach Borussii Mönchengladbach.

Węgier jest związany z RB Lipsk od lipca 2015 roku. W obecnych rozgrywkach wystąpił w dziesięciu meczach, zaliczając w nich trzy czyste konta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sergio Busquets wybrał nowy zespół Sergio Busquets wybrał nowy zespół Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy