OFICJALNIE: RB Lipsk traci kluczowego piłkarza. Poważna kontuzja

OFICJALNIE: RB Lipsk traci kluczowego piłkarza. Poważna kontuzja
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RB Lipsk

Péter Gulácsi zakończył przedwcześnie udział w meczu RB Lipsk przeciwko Celticowi (3:1) w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów. Klub poinformował już, że doświadczony bramkarz nabawił się poważnej kontuzji, która wyeliminuje go z rywalizacji na dłuższy okres.

„Czerwone Byki” nie rozpoczęły najlepiej trwających rozgrywek i za ten stan rzeczy utratą posady trenera zapłacił Domenico Tedesco. Na jego miejsce został zatrudniony Marco Rose, co momentalnie wpłynęło na poprawę gry niemieckiego zespołu na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

W tej sytuacji należało zakładać, że RB Lipsk powróci na poważnie do rywalizacji o przynajmniej miejsce na podium w Bundeslidze i wywalczenie awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

W najbliższych tygodniach ekipie z Red Bull Areny może być niezwykle trudno zmierzać ku osiągnięciu wyznaczonych celów, ponieważ na dłuższy czas z kadry wypadł Péter Gulácsi.

Reprezentant Węgier został zmuszony do opuszczenia boiska w trzynastej minucie starcia z Celtikiem z powodu odniesienia urazu kolana, a niedługo później przeprowadzone pierwsze badania potwierdziły niestety, że podstawowy bramkarz doznał zerwania więzadła krzyżowego w prawej nodze.

W tej sytuacji do końca rundy jesiennej nowym numerem jeden „Czerwonych Byków” zostanie Janis Blaswich, który w wieku 31 lat zaliczył debiutancki występ w Lidze Mistrzów.

Niemiec posiada stosunkowo bogate doświadczenie, ale nigdy nie było mu dane grać regularnie nie tylko w elitarnych europejskich rozgrywkach, ale też w Bundeslidze, w której udało mu się zgromadzić dwa występy i to w tym sezonie, ponieważ wcześniej Gulácsiemu przytrafiła się też drobna kontuzja mięśniowa.

Blaswich miał okazję w minionych sezonach do prezentowania swoich umiejętności w Heraclesie Almelo na poziomie Eredivise. Z kolei wcześniej grał w trzecioligowych Hansie Rostock i Dynamie Drezno oraz czwartoligowych rezerwach Borussii Mönchengladbach.

Węgier jest związany z RB Lipsk od lipca 2015 roku. W obecnych rozgrywkach wystąpił w dziesięciu meczach, zaliczając w nich trzy czyste konta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Henrik Ojamaa ma nowy klub OFICJALNIE: Henrik Ojamaa ma nowy klub David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy