OFICJALNIE: RC Lens, wicelider Ligue 1, z pierwszym zimowym transferem

OFICJALNIE: RC Lens, wicelider Ligue 1, z pierwszym zimowym transferem
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: RC Lens

RC Lens potwierdziło dokonanie wzmocnienia. Do zespołu dołączył Adrien Thomasson, były już gracz Strasbourga.

Zespół Przemysława Frankowskiego i Łukasza Poręby w tym sezonie spisuje się znakomicie. Podopieczni Francka Haise w tej chwili zajmują w Ligue 1 drugie miejsce, co oznacza, że liczą się nie tylko w walce o Ligę Mistrzów, ale i mistrzostwo Francji.

Aby zwiększyć swoje szanse na wygranie rywalizacji z Paris Saint-Germain, klub właśnie przeprowadził ciekawy transfer.

Za 4,5 miliona euro sprowadzony do Lens został Adrien Thomasson.

Gdy ofensywny pomocnik usłyszał o zainteresowaniu doskonale radzącej sobie nad Sekwaną ekipy, nie musiał być przekonywany zbyt długi. Negocjacje skupiały się głównie na dobiciu targu ze Strasbourgiem.

Początkowo przedstawiciel francuskiej ekstraklasy żądał około sześciu milionów euro, ale w wyniku rozmów udało się nieco zbić tę kwotę.

Francuz z chorwackim rodowodem podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2026 roku.

Thomasson ma 29 lat i już 265 występów w Ligue 1 na swoim koncie. W tym czasie strzelił 37 goli oraz zanotował 35 asyst.

To pierwsze zimowe wzmocnienia pretendenta do tytułu mistrzowskiego we Francji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy